Прессекретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель назвала журналістське розслідування про ймовірні переговори влади з представниками Кремля в Омані "несумісними фактами".

Про це вона написала у Facebook.

Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" з'ясували, що у січні Зеленський повернувся з Оману в Київ чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 в той же день, коли тим же бортом в Оман прилетів секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.

Розслідувачі також з'ясували, що за два тижні до Оману Патрушев у Москві зустрічався із мером Харкова Геннадієм Кернесом і Робертом Тедеєвим, двоюрідним братом екснардепа-"регіонала" Ельбруса Тедеєва. Останні нібито їздили до Москви лікувати зуби.

Новий керівник Офісу президента Андрій Єрмак, який супровождував Зеленського в Оман, раніше працював помічником Ельбруса Тедеєва.

"Складно спростувати, що хтось лікує зуби, у когось є брати, хтось літає до Москви, хтось з чиновників РФ літає до Оману, хтось із сучасних політиків знав когось із політиків до приходу у владу і ще й десь працював.

Складно і зіставити ці несумісні факти, прийшовши до висновку, що президент домовлявся за спинами суспільства з російським чиновником.

Єдине, що було не складно у сюжеті програми "Схеми" - це заперечити факт зустрічі президента та представника РФ Патрушева, адже вони справді ніколи не зустрічалися і не говорили.

Для себе відзначу, що "тема зубів" в українській журналістиці надто часто підводить авторів", - написала відреагувала Мендель.

Водночас Єрмак у Facebook назвав розслідування журналістів "неправдою від початку і до кінця".

"Де свідчення конкретних людей? Де об'єктивні дані? Чи почули глядачі хоч щось окрім фрази "за свідченням наших джерел"?

Основна проблема сюжету "Схем" в тому, що коментувати там нічого", - написав він.

За даними журналістів, Петрушев прилетів в Оман із Москви вночі 8 січня чартерним літаком із бортовим номером 9H-VJN. Ввечері того ж дня тим же бортом скористався Зеленський, щоб повернутися в Київ. Президент прилетів майже через 19 годин після того, як в ОП повідомили про його термінове повернення з Оману.

Джерело.