День святого Валентина відзначається в усьому світі 14 лютого. У цей день прийнято дарувати коханим подарунки, дуже часто це презенти у формі сердець.

День 14 лютого почали відзначати в Європі з 18-го століття, у США - з 1777 р., в країнах СНД з початку 1990-x років.

Історія свята

Існує кілька версій виникнення цього свята. Згідно з найпоширенішою з них, святкування цього дня замінило собою давньоримське свято жіночої родючості, яке припадало на середину лютого.

За іншою версією, історія свята починається в пізньому середньовіччі, коли жорстокий римський імператор Клавдій II заборонив чоловікам одружуватися, а дівчатам - виходити заміж.

Однак римський священик Валентин таємно вінчав закохані пари, за що і був засуджений до страти. Поки Валентин, якого згодом стали називати Святим Валентином, в ув'язненні чекав смерті, він закохався в сліпу дочку тюремника. Деякі кажуть, що після цього вона зцілилася дивом, а деякі, що Бог почув молитви Валентина. Валентин був страчений 14 лютого. На прощання він написав дівчині зізнання в коханні, підписавшись "Від твого Валентина".

Хто святкує День святого Валентина

Попри те, що 14 лютого - це День всіх закоханих, святкувати його можна і потрібно не тільки тим, у кого є друга половинка. 14 лютого стосується всіх, хто вірить в світле і щире почуття. Тому поздоровлення у цей день адресують не тільки партнери з відносин і особистого життя один одному. Але і друзі, приятелі, подруги, які бажають зустріти справжню любов.

День святого Валентина в Україні не є офіційним святом і вихідним днем. Але зазвичай в цей день закохані і ті, хто ще не знайшов своє щастя, святкують його в романтичній обстановці.

Святкування 14 лютого у різних країнах


Багато країн мають свої традиції святкування Дня всіх закоханих. Наприклад, в США його відзначають з другої половини 18-го століття. Сьогодні до святкування, крім закоханих пар, підключаються діти. Вони виготовляють святкові серця і дарують їх оточуючим.

У сусідній Білорусі 14 лютого - це ще й день поцілунків. А в Польщі переконані, що мощі святого Валентина зберігаються саме в їхній країні. Тому 14 лютого всі закохані намагаються відвідати Познань, де моляться останкам святого.

В Японії цього дня влаштовують конкурси на найгучніші визнання в любові, а в Німеччині, яка відзначає свято з середини 20-го століття, в цей день прийнято грати весілля або влаштовувати заручини.

Джерело.

https://t.me/vkkpinfo