Від головного свідка у справі Геннадія Корбана та розшукуваного Інтерполом за розбій - до першої людини в країні з питань ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Такий тернистою і суперечливою дорогою йде колишній доброволець Валентин Манько. Днями він виграв конкурс на посаду глави Держслужби у справах ветеранів і учасників АТО.

Хто такий Манько, за що його оголошували в міжнародний розшук, чому сімейство Корбаном не може забути йому борг в 10 тисяч доларів, і що думає про скандал навколо призначення сам без п'яти хвилин чиновник…

Як проходив конкурс

Про перемогу Манько в боротьбі за високу держпосаду 15 січня повідомили в Нацагентстві з питань Держслужби.

Примітно, що на першій стадії конкурсу Манько посів друге місце, поступившись "кіборг" Віталію Баранову, командиру 90-го окремого аеромобільного батальйону, який брав участь в боях за Донецький аеропорт, Піски та Авдіївку.

Як пояснили у Держслужбі, конкурс складався з трьох етапів. На другому етапі конкурсу учасникам запропонували ситуативні завдання, з якими Баранов не впорався. Тому він не дійшов до завершального, третього етапу - співбесіди.

Переможцем конкурсу в підсумку став 37-річний Валентин Манько. Його документи направили в Кабмін, за яким тепер останнє слово в призначенні на посаду.

Сам Віталій Баранов заявив, що на другому етапі члени комісії просто просунули потрібного кандидата.

"Вся система побудована так, що тебе обманюють, але зробити ти нічого не можеш, - вважає він. - Ситуативні завдання спеціально так влаштовані, щоб відсіяти" зайвих ". Тобі пропонують різні ситуації, і ти їх повинен вирішити, написати таке собі "твір на вільну тему".

Якщо хоча б один член комісії поставив 0,5 балів і нижче (з максимальних двох - УП), ти не проходиш. Просто ставлять перед фактом, без всяких пояснень ".

Сенсу оскаржувати рішення конкурсної комісії Віталій Баранов не бачить.

"Формально все відбувалося без порушення законодавства. Ні до чого не підкопаєшся. Думаю, все було вирішено ще до конкурсу", - говорить він.

Свою безуспішну спробу очолити Держслужбу у справах ветеранів Баранов пояснює так:

"Є багато законів, які написані для ветеранів АТО, але вони не працюють. На цій темі постійно хтось наживається. Всі ці програми допомоги по психологічної реабілітації, тренінги і так далі - порожній звук".

Доброволець. Втікач. Свідок

Валентин Манько народився 29 січня 1980 року в селі Григорівка Дніпропетровської області. У нього є дипломи Дніпропетровської державної Фінакадемії і регіонального інституту держуправління. Він одружений і виховує сина.

На даний момент Манько керує громадською організацією "Єдиний союз патріотів України", є радником директора держпідприємства "Конярство України".

Якщо вірити декларації за 2016 рік, у Валентина Манько було сім земельних ділянок в двох селах Васильківського району Дніпропетровщини, 200 тисяч гривень готівки і джип Mitsubishi Pajero 2006 року. На момент заповнення декларації в 2016-му він володів 65% акцій фірми "Лада-Пласт".

Манько служив добровольцем в АТО, був довіреною особою кандидата в президенти Дмитра Яроша в 2014 році. Двічі в якості самовисуванця балотувався в депутати Верховної Ради - в 2014 році і в 2016-му, на проміжних виборах до парламенту.

Але по-справжньому відомою його прізвище стало три роки тому в зв'язку зі справою Геннадія Корбана, екс-глави партії "УКРОП" і заступника колишнього губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського.

3 грудня 2015 го член політради "кріп" Андрій Денисенко на прес-конференції оприлюднив скріни і відео нібито листування Ігоря Кононенко, першого заступника голови "Блоку Петра Порошенко", з Валентином Манько.

Якщо вірити датам, озвученим на прес-конференції, під час листування Манько перебував за межами України. У цей час українські слідчі якраз намагалися довести його провину в розбої.

11 травня 2015 року Інтерпол оголосив Валентина Манько в розшук, показавши йому так звану "червону картку".

За словами Денисенка, Манько отримав гарантії, що зможе повернутися на батьківщину, його виключать з всеукраїнського та міжнародного розшуків. Натомість він повинен був дати "потрібні" СБУ і Генпрокуратурі свідчення проти Геннадія Корбана.

Як би там не було, Манько незабаром дійсно повернувся в Україну і став головним свідком у справі екс-глави "кріп".

Пазл остаточно склався: його дані зникли з бази Інтерполу 12 листопада 2015 року, а українське слідство і звинувачення в розбої в результаті закінчилися нічим.

Від чого втік Манько

Згідно з матеріалами досудового розслідування, правоохоронці Донецької області намагалися довести вину Валентина Манько за статтею Кримінального кодексу "Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах".

Джерело

2ogoloshenya