Related image

Рівень довіри до патрульної поліції за останній час суттєво знизився.

Як свідчать дані соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» і Центру Разумкова, в грудні 2017 року рівень довіри до патрульної поліції впав на 24% (порівняно з груднем 2016 року).

Як констатували соціологи, патрульна поліція стала лідером з падіння довіри з-поміж усіх державних соціальних інституцій. Якщо в 2016 році довіра до неї перевищувала недовіру на 5%, то тепер недовіра до цієї структури перевищила довіру на 19%. До слова, в 2015 році, коли патрульну поліцію лише створили, довіра до неї перевищувала недовіру на 18%.

Слідом за патрульною поліцією в рейтингу падіння довіри йде президент України Петро Порошенко: у порівнянні з 2016 роком рівень довіри до нього впав у 2017 році на 14%.

В той же час найбільша недовіра серед українців є до Верховної Ради, державного апарату, судів, прокуратури, політичних партій, уряду, президента, комерційних банків і Нацбанку.

Натомість лідерами серед довіри в Україні й надалі залишаються волонтерські організації, армія та церква.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.