Згідно даних статистики, Кельменецький, Хотинський, Новоселицький райони – лідери за захворюваністю на онкологію в Чернівецькій області. Значно збільшилися випадки росту дитячих лейкемій та лімфом. І тут є одна важлива і чи не найбільша проблема - зловживання пестицидами у цих районах. Так, саме неконтрольоване та хаотичне кроплення садів, полів та присадибних ділянок, часто забороненими способами дуже сильно б’є по нашому здоров’ю та життю. І сумно, що діти тамтешніх фермерів також у групі ризику вже завтра опинитися в онкологічному відділенні.

Про це у Фейсбук написав журналіст, керівник благодійної організаціх "Великі серця" Олександр Коркоїл.

Є кричущий випадок в Хотинському районі. Я закликаю ЗМІ, які завтра можуть використати інформаційний привід та зробити матеріал саме на базі цих фактів. А владу ініціювати зміни у законодавство щодо заборони розміщення садів поруч із ЗНЗ.

Це село Колінківці (Хотинський район). Тут поруч зі школою, на відстані менш ніж 50 метрів розташований сад (30 соток). Зрозуміло, що цей сад обробляється і буде оброблятися, а пестициди під час вітряної погоди ОБОВ’ЯЗКОВО зудує на територію школи, де бігають діти, де, можливо, бігають і діти тих фермерів.

 

Хочу закликати вчителів цієї школи та владу до контролю, щоб обприскування в цьому конкретному випадку відбувалося або у вихідні, або у невітряну погоду і то, виключно, дозволеними способами - ніяких штангових - трактором (300 м поза населеним пунктом) та вентиляторних методів (500 м поза населеним пунктом), не дай Боже. В мене є великий сумнів, що цей сад обробляється ВИКЛЮЧНО ранцевим способом (рюкзак на плечах і обприскування дерев присадибної ділянки).

Відповідно, є пропозиції управління Держпродспоживслужби або взагалі заборонити висадку багаторічних насаджень (садів) біля шкіл та садочків, або унеможливити оприскування великогабаритною технікою та вентиляторами. Як це зробити? Заборонити висадку дерев з міжряддям більше 2.5 метри. Це унеможливить проїзд між рядами трактора і оприскування відбуватиметься виключно вручну, ранцевим методом.

Серед інших пропозицій – збільшення (радикальне) штрафів за незаконне використання недозволених методів оприскування та законодавчо закріпити за контролюючими органами можливість раптової перевірки (а не за 10 днів після попередження як зараз).

Активіст закликає жителів сіл бути відповідальними: ПЕРЕСТАНЬТЕ ТРУЇТИ САДИ І ПОЛЯ РАЗОМ З ВАШИМИ ДІТЬМИ. ОНКОГЕМАТОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ НА РУСЬКІЙ ПЕРЕПОВНЕНЕ І ЧАСТО ТУДИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ВЖЕ ПЕРЕВАЖНО КОЛИ ДІАГНОСТОВАНО ПІЗНЮ СТАДІЮ ЛІМФОМИ ЧИ ЛЕЙКЕМІЇ. 

Джерело.