Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Завдяки низьким цінам популярність секонд-хендів зростає. За неофіційною статистикою, 60-80% українців купують одяг саме тут.

Купують ношений одяг в основному студенти та пенсіонери. "Приходять багатодітні сім'ї, пенсіонери. Ексклюзив у нас купують уже більш заможні покупці", – розповідає продавець секонд-хенду Жанна. Асортимент на будь-який смак і гаманець.\

Але чи безпечно носити цей одяг? Адже перед продажем його обробляють хімікатами. "Кожна річ проходить обробку спеціальною речовиною. Потім це речовина, наскільки я знаю, якось виводиться. Точну технологію я вам не розкажу, бо ніколи сам особисто цього не робив", – говорить директор магазину секонд-хенд Олександр Кубатін.

Проте лікарі стверджують, що речі обробляють небезпечним для здоров'я формальдегідом. "Потрапить він в організм інгаляційним шляхом і діє негативно в першу чергу на нервову систему, на дихальну систему, на репродуктивну систему", – коментує лікар-дерматолог Ірина Літус. Тобто просто дихаючи в магазині секонд-хенду можна викликати астму, погіршити якісь наявні хронічні захворювання, а також викликати щось нове. Крім того, формальдегід – канцероген, здатний викликати рак.

Через ношений одяг можна підчепити хвороби попереднього власника. І не тільки вошей і коросту, а ще й кольоровий лишай. "Заразитися може будь вошами, коростою. Це може передатися через, наприклад, вовняні речі, які дуже важко обробити і дезінфікувати", – попереджає дерматолог.

Однак, якщо одяг замочити у воді, випрати з найвищою температурою, а потім ретельно погладити, від небезпеки для здоров'я ви застраховані, переконують лікарі.

Джерело.

2ogoloshenya