Західні партнери очікують від влади України створення відповідно до всіх стандартів Вищого антикорупційного суду та імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

"Якщо говорити, чого очікують від України за межами самої держави, то тут ідеться про декілька пунктів. Наразі критично важливим є правильне створення Вищого антикорупційного суду. Великим кроком, на який ми вже давно чекали, стало те, що президент Порошенко перед новим роком направив цей законопроект до Верховної Ради. Громадянське суспільство і міжнародна спільнота мають до нього кілька зауважень, які чітко визначила й Венеціанська комісія".

За його словами, другим важливим питанням, хоча й "більш технічним", є імплементація Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 "Зокрема, як знову забезпечити зростання економіки. Це дуже важливо перед виборами, щоб люди відчули переваги від проведення реформ", - додав П.Вагнер.

В інформації також нагадується, що групу підтримки України було створено в Єврокомісії у квітні 2014 року. Однією з місій групи є координація роботи з країнами ЄС для найефективнішого застосування європейських інвестицій у реформування України. Використовуючи досвід країн ЄС, 32 експерти Єврокомісії, а також Великої Британії, Нідерландів, Польщі та Литви, які розподілені на дев'ять тематичних груп, консультують і фінансову допомогу для кращого просування українських реформ.

 Створення Вищого антикорупційного суду є однією із ключових вимог низки міжнародних партнерів, які дають Україні гроші в обмін на реформи.

 Крім того, аналітики стверджували, що Україна виконала близько десятка з понад 80 зобов'язань, обумовлених в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело

https://t.me/vkkpinfo