Біг не викликає у тебе багато ентузіазму? Тоді просто гуляй – це також дуже корисно.

Відомо, що активний спосіб життя – ключ до довголіття та чудового самопочуття, але навіть найдовший перелік переваг для здоров'я не завжди мотивує до початку занять спортом.
Деяким людям просто не подобається виконувати фізичні навантаження, бігати чи ходити до тренажерної зали, а іншим фізичне навантаження взагалі протипоказане за станом здоров'я.
Але, навіть, в такому випадку можна вийти хоча б на 10-15 хвилин в день для прогулянки на свіжому повітрі, яка допомагає не лише "провітритися" і привести думки до ладу, але й сприятливо впливає, як і фізкультура на організм.

1. Підвищення творчого потенціалу

Задумався над якимось питанням? Швидко прогуляйся кварталом. Якщо тобі потрібно знайти розв'язання робочої проблеми, чи ти шукаєш натхнення для свого роману, ходьба допоможе тобі скоріше зустрітися зі своєю "музою".
Одне дослідження Стенфордського університету показало, що ходьба середнім темпом може підвищити творчий потенціал аж на 60 відсотків. Ті ж результати є й за тренувань на свіжому повітрі та в приміщенні, і найприємніше – творчий імпульс в учасників зберігався й після прогулянки.

2. Зменшення кількості спалахів астми

Якщо фізичні навантаження викликають у тебе припадки астми, то 15-хвилинні прогулянки можуть піти тобі на користь. Американський коледж алергії, астми та імунології заявив, що ходьба, поряд з плаванням, гольфом та катанням на велосипеді, з меншою ймовірністю дратує твої дихальні шляхи.

3. Прискорення метаболізму

Метаболічний синдром – один із найгірших побічних ефектів нашого способу життя, який підвищує кров'яний тиск/ рівні холестерину та цукру в крові, а також жирових відкладень.

Цей комплекс змін, викликаний порушенням в обміні речовин, здатний підвищити ризик розвитку діабету, хвороб серця і навіть привести до ранньої смерті. Але у нас є старомодні ліки проти сучасної хвороби: ходьба.

Одне дослідження, опубліковане у Нігерійському медичному журналі, показало, що вірогідність розвитку метаболічного синдрому знижується на 29 відсотків, якщо ти гуляєш понад годину на день.

4. Збільшення продовжуваності життя

Хочеш жити довше? Ходи. І для максимального ефекту радимо пришвидшитися. За даними клініки Мейо, швидка ходьба може пришвидшити продовжуваність життя більше, ніж прогулянки у повільному та середньому темпах.

5. Покращення якості сну

Спати по 8 годин на добу – це одна з найкращих звичок, які ти можеш завести для свого здоров'я. Але інколи легше сказати, аніж зробити. На щастя, швидка прогулянка може допомогти тобі позбутися безсоння не гірше, ніж розрекламоване снодійне.
Дослідники з національного фонду сну США виявили, що люди, які регулярно займалися ходьбою, засинали швидше, спали довше, і їх сон був більш якісним, ніж у тих, хто підіймав важкості.

6. Зниження рівню стресу

Стрес – одна з найактуальніших проблем всіх часів, і заняття спортом – один із найздоровіших та найефективніших методів боротьби з ним. Однак виявилося, що і ходьба може виявитися дієвим засобом для віднаходження душевного спокою.
За даними Американської асоціації тривоги й депресії, звичайна 10-хвилинна прогулянка може бути такою ж ефективною, як і 45-хвилинне тренування з точки зору зниження тривоги.

7. Збільшення щільності кісткової тканини

Щільність кісткової тканини може і не бути однією із найзахопливіших переваг ходьби для здоров'я, але з роками ця тема стане для тебе все більш і більш актуальною. Люди з сильнішими кістками мають більше шансів уникнути остеопорозу і всіх проблем, що приходять разом із ним, таких як переломи, інвалідність і усадка хребта.

І кращий спосіб отримати сильні, здорові кістки – це робити вправи з вагою, бігати чи просто ходити. Дослідники з Американської асоціації здоров'я кісток визначили, що піврічні програми оздоровчої ходьби показували "значні та позитивні ефекти" на щільність кісткової тканини стегна.

Джерело.

https://t.me/vkkpinfo