Через декілька днів вся територія України опиниться в полоні морозів та штормового вітру.

Про це повідомила синоптик Наталя Діденко.

«Кому треба відчути весну, погуляти парками чи побігати у справах, із жердиною перестрибуючи калюжі (можна й без жердини) – краще це робити сьогодні-завтра. Бо саме 14, 15 та 16 березня ще якось синоптична ситуація дозволить використати прогулянки та пробіжки відносно комфортно. І хоча, я переконана, більшість з нас вже сьогодні нарікає на погоду, повірте – не гнівіть атмосферу, це ще досить комфортна погода. Навіть із оцими мрякою, дощем чи навіть мокрим десь снігом», – зазначила вона.

Причиною тому, за її словами стануть арктичне повітря та циклон з Європи.

«17-18 березня, вихідними, в Україну почне “затікати” з півночі холодне арктичне повітря із морозами, з південного заходу Європи підпиратиме активний циклон із зливами та снігами. А протиборство цих атмосферних антагоністів спричинить штормовий вітер», – повідомила Діденко.

А в четвер, 15 березня, в Україні очікується волога повітряна маса. Періодичні опади у вигляді дощу та мокрого снігу. На заході та півдні – місцями невеликі опади.

Температура повітря найближчої ночі від 1 морозу до 4 тепла, завтра вдень вже похолодає у західних областях і в межах України очікується +1+5 градусів, лише на Закарпатті та на Півдні буде тепліше, +6+11 градусів.

У Києві завтра, у четвер, місцями опади: вночі мокрий сніг, вдень подекуди невеликий мокрий сніг та дощ з подальшим припиненням. Вночі близько нуля, вдень +3 градуси.

До того ж, синоптик зазначила, що така погода може сильно вдарити по здоров’ю і самопочуттю.

«Так що виходить, що завтра останній теплий день перед початком похолодання. Вже 16-го березня у Києві до невеликих мінусів. А 17-18 березня погода в столиці суттєво ускладниться, опади, похолодання, штормовий вітер. Так що готуйте голови, ноги, судини і настрій – будуть весняні змагання стрибків погодних явищ із жердиною. Нічого, ще й не таке перестрибували», – підсумувала синоптик.

Зазначимо, традиційно прихід весни пов’язували саме з 14 березня – днем Явдохи. Господині випікали спеціальне печиво – веснянки. Першою ознакою приходу довгоочікуваної весни вважали посвист бабака. Для цього люди виходили в степ, щоб почути голос тваринки, що сповіщала радісну новину. «Просвистів бабак – ховай у затінок сіряк!». Другою прикметою вважали приліт вівсянок.

Крім того, вважалося, що який вітер на Явдохи, такий буде і на Покрову. Також говорили, які Явдохи, таке й літо: теплий вітер – на мокре, вітер із півночі – на холодне, крутитиме млини – так крутитиме снопи в полі; якщо повіє із заходу, то добре ловитиметься риба, коли ж зі сходу – плодитимуться бджоли, а з півдня – врожайний на хліб рік.

Джерело