Картинки по запросу У Європі заборонили продаж Корвалолу і Валокордину

Більше 10-ти років тому такі звичні для нашого споживача аптечні препарати, як Корвалол, Валокордин та Барбовал, за кордоном були заборонені до безрецептурного продажу.

Більш того, було доведено небезпеку цих препаратів для здоров'я людини.

Заборона на продаж

 Корвалол обов'язково повинен бути присутнім в аптечці кожного водія. При цьому він заборонений в США, Польщі, ОАЕ, Фінляндії, Німеччини, Швеції, Литві та деяких інших держав. У Литві за статтею 199 (частина 2) Кримінального Кодексу всі медичні препарати, що містять барбітурати (в тому числі фенобарбітал) є контрабандою. За їх ввезення легко можна отримати тюремний термін.

У нас дослідження небезпеки, яку несе в собі застосування Корвалолу, ніколи не проводилися. А от у Німеччині, США і низці інших країн давно з'ясували, що цей вважається у нас абсолютно безпечним седативний препарат, нічого, крім шкоди, людині не приносить. У зв'язку з дешевизною і відсутністю офіційних заборон щорічно  споживається близько 90 мільйонів Корвалолу і Валокордину.

У чому небезпека

 Початок виробництва цих ліків було покладено в 1912-му в Німеччині. Спочатку препарат називався Люміналом. Головною складовою «цілющого засобу», яким лікували депресію, епілептичні припадки і нервозність, якраз і був фенобарбітал. Останній накопичується в організмі і при тривалому прийомі призводить до цілого букета захворювань, а найголовніше, завдає серйозні зміни в головному мозку.

Побічними ефектами тривалого прийому Люміналу є слабоумство, важкі поразки внутрішніх органів і навіть смерть. Намаганням мінімізувати шкоду препарату стало створення Валокордину. До складу цього седативного препарату, яким українські пенсіонери «лікують» серце, входять все той же фенобарбітал, а також м'ята, валеріана і екстракт шишок хмелю.

 Жодна з складових частин Валокордину жодним чином не допомагає серцю, а лише знімає тривожність і занурює в приємний для літніх людей сон. З-за цього ефекту Валокордин або його вітчизняний аналог Корвалол багато п'ють роками, навіть не здогадуючись про те, що стали залежними від цих ліків. При цьому Валокордин маскує симптоми захворювань серця, тому лікувати їх стає ще важче.

Регулярний прийом «заспокійливого» Корвалолу призводить ще й до отруєння організму бромом. В результаті у людини, яка всього лише хотів зняти страх і тривожність, з'являються важкі ураження печінки, хвороби легенів, порушення статевої функції, алергія. Із змін психіки досить назвати депресію, погіршення пам'яті і слабоумство. 

При цьому в аптеках продаються набагато більш безпечні заспокійливі засобів, що не викликають таких порушень здоров'я. Але навіть для їх покупки спочатку потрібно сходити до лікаря і отримати грамотну консультацію.

 Джерело