Ходять чутки, що з віком стає куди складніше заводити нових друзів. Тебе закручує рутина, робота, безглуздий розклад, в який нікуди впихнути похід в магазин. При такому стані речей не те що заводити нових друзів складніше, але і зі старими геть втрачається зв'язок.

Щоб не втратити останні надії на те, що тобі ще є кого називати справжнім другом (читай "є у кого позичити грошей до зарплати"), ми склали список з 6 простих правил. А переживаючи за твою соціальну активність, пропонуємо і тобі звіритися з цим списком і не псувати відносини з хорошими людьми.

6 важливих правил для тих, хто хоче зберегти дружбу

І в горі, і в радості. У всіх бувають несприятливі періоди. То борги роздавати, то кредитів набратися, то з любов'ю всього свого життя сваритися - вже не знаємо, чим ти там найчастіше займаєшся. Але якщо ти з'являєшся в житті своїх друзів тільки в такі моменти - ти дуже погана подруга.

Пишіть листи. Куди завгодно: в месенджер, в інстаграм, на електронну пошту - головне пиши. Не варто очікувати від людини прихильності, якщо ви спілкуєтеся всього-то двічі на рік. Та й другом таку людину назвати складно.

Поважай особистий простір. У дитинстві ми можемо проводити з друзями цілий тиждень або навіть місяць (табір, санаторій) і взагалі ніяк не набридати один одному. У дорослому житті є багато турбот і зобов'язань, на які не можна забити і просто пити апероль цілий день, сидячи на якомусь затишному балконі.

Зважай на думку подруги. Ми не завжди просимо поради у друзів, але буває так, що вони самі починають лізти з порадами. Те, що саме говорить тобі подруга, може не бути панацеєю від усього на світі. Але прислухатися до її думки (або хоча б зробити вигляд, що прислухалася) - вірний спосіб показати людині, що ти їм дорожиш.

Будь чесною. Чесна оцінка її дій зміцнить вашу дружбу і позбавить вас від необгрунтованих конфліктів (тепер конфлікти будуть обгрунтованими). Коли вона дзвонить вночі і з'ясовує наскільки дурною була ідея писати ЙОМУ/годувати однорічної дитини крабовими паличками/відправити звіт з 46 матюками - говори те, що думаєш.

Вчися поступатися. Не час проявляти характер з приводу і без. Сконцентруйся на тому, що ваші добрі стосунки багато в чому залежать від кількості компромісів, на які ти дійсно готова піти. І так, можна поступитися їй і поїхати у відпустку туди, де буде круто вам обом, а не дошкуляти її зі своїм Єгиптом.

Не забувай, що старі друзі куди більш краще і надійніше, ніж нові.

Джерело.