За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка, він пропонує нардепу від "Народного фронту" Сергію Пашинському приїхати на передову в зону операції Об'єднаних сил у бронемашині "Варта" і "спробувати протриматися більше двох хвилин".

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк під час свого візиту в зону операції Об'єднаних сил на Донбасі розкритикував бронемашину "Варта". Відповідне відео Данилюк опублікував у Facebook 12 червня.

"Як техніка не захищає наших бійців. Учора разом із командою були в зоні воєнних дій. Окрім оцінки ситуації, ми також тестували зброю і техніку, яку отримують наші хлопці. Її якість я зміг оцінити з перших хвилин: морпєхи сказали, що не можна їхати на передову на бронемашині "Варта", оскільки це ризиковано. Тому на передову поїхали на перевіреній часом техніці. Але потім ми з морпєхами все ж проїхалися у "Варті", щоб я сам міг оцінити вади цієї техніки. Так я зрозумів, що "Варта" нічого не вара", – написав Данилюк.

За його словами, ідея бронемашини в тому, щоб захищати бійців, але в реальності вона "велика, неманеврена, її корпус занадто високий".

"Іншими словами, ідеальна ціль для ворога. Хто виробляє ці бронемашини? Їх створює компанія з оточення [нардепа від "Народного фронту"] Сергія Пашинського – "Українська бронетехніка". На відео ми з хлопцями сміємося, але насправді не до сміху. Хочу запропонувати самому Пашинському приїхати на передову у "Варті" і спробувати протриматися більше двох хвилин. Із військовими треба розмовляти, треба задавати питання й чути їхні відповіді. Вони краще за всіх знають, що саме їм потрібно. У цьому контексті реформування "Укроборонпрому" – один із найважливіших пріоритетів моєї команди... Армія має отримувати те, що їй потрібно, а не те, що їй нав'язують", – резюмував Данилюк.

 

 

12 червня делегація РНБО на чолі з Данилюком відвідала район проведення операції Об'єднаних сил. "Метою візиту стало ознайомлення із ситуацією на лінії зіткнення, оцінка ймовірності загроз, що постали перед захисниками України і мирним населенням Донецької та Луганської областей", – повідомили у штабі ООС.

 Джерело.