В результаті пожежі вже обвалилися дах і шпиль

 

В Парижі увечері 15 квітня загорівся Собор Богоматері, в результаті вже обвалився шпиль і дах будівлі. Про це повідомляє Le Figaro.

22:58 Головний редактор Le Figaro показав, як буде виглядати перша смуга завтрашньої газети.

22:53 Паризькі пожежники не впевнені, що зможуть зупинити поширення вогню на інші частини будівлі.

 

22:47 Повідомляється, що гасити пожежу в Нотр-Дам де Парі з повітря не вдасться, оскільки це може привести до руйнування будівлі.

 

За інформацією Міністерства внутрішніх справ Франції, до ликвидации пожара привлечены 400 пожарных.

 

22:35 Le Figaro повідомляє про те, що вогонь вже охопив на одну з двох веж Собору.

22:31 Нью-Йоркський Метрополітен-музей пише у себе в Twitter про те, що готовий надати всі можливі ресурси для допомоги.

22:26 Як повідомив представник Собору Андре фінзвітності, священні предмети Нотр-Дам де Парі зберігаються в скарбниці, яка не повинна постраждати в пожежі. Зокрема, в Соборі зберігається терновий вінець Ісуса.

 

22:15 Пожежники продовжують ліквідацію

 

22:10 Як повідомляє Le Figaro, було прийнято рішення евакуювати жителів острова Сіте, на якому розташований Собор. Крім того, на цьому острові знаходяться п'ять готелів.

 

Причина та наслідки пожежі

 

В результаті пожежі вже обвалилися дах і шпиль. Пожежні повідомили, що пожежа сталася, ймовірно, з-за роботи з реставрації будівлі. Як вони зазначили, в ході реставрації навколо собору були споруджені будівельні ліси, висота яких досягала 100 м.

Представник собору Андре Фіно повідомив, що частина будівлі втрачена безповоротно.

"Все у вогні. Несучої конструкції, одна частина якої датується XIX століттям, а інша - XIII століттям, більше не залишилося", - заявив він.

 

Що сталося

 

На перших кадрах з місця події видно густі клуби білого диму, що піднімається від даху будівлі. За деякими даними, пожежа могла початися на будівельних лісах.

У відділі пожежної охорони повідомили, що ведеться велика операція. Представник мерії заявив в Twitter, що територія очищається. У пожежному департаменті просять жителів і гостей міста уникати місця подій, щоб не заважати техніці і пожежним.

Причина загоряння може бути пов'язана з ремонтними роботами. Туристів і прихожан з собору, якому понад 850 років, евакуювали.

 

Прокуратура повідомила про початок розслідування пожежі в Парижі.

 

 

 

Джерело: www.rbc.ua