Німецький уряд однієї з земель (Північний Рейн-Вестфалія) закликає скасувати безвізовий режим між Грузією і Європейським Союзом, який почав діяти в минулому році.

Про це йдеться в листі, направленому в.о. міністра внутрішніх справ Німеччини Томаса де Мезьєр. Автори листа зазначають, що кількість шукачів притулку з Грузії різко збільшилася, і частина цих людей займаються "кримінальною діяльністю". У документі міністра закликають вжити заходів на європейському рівні з метою припинення безвіза для Грузії, оскільки чисельність шукачів притулку з цієї країни зросла з 170 осіб до 743 в місяць.

Федеральне міністерство внутрішніх справ визнало, що різке зростання кількості шукачів притулку з Грузії є проблемою, але зазначає, що деякі з них використовують час розгляду їхніх заяв для здійснення "кримінальної діяльності" на території Німеччини.

Тим часом віце-прем'єр, міністр закордонних справ Грузії Міхеїл Джанелидзе зазначив, що уряд країни серйозно сприймає занепокоєння країн-членів ЄС. За його словами, поки немає умов для призупинення візової лібералізації, однак необхідно, аби "громадяни Грузії звернули увагу на ряд правил і не порушували їх".

Джерело