Українські військові авіатори разом з іноземними колегами спільно будуть планувати і управляти повітряними місіями і виконували завдання з силами НАТО в об'єднаному середовищі.

В Україні протягом 8-19 жовтня продовжили навчання "Чисте небо - 2018", активна фаза яких відбудеться на військових полігонах Хмельниччини і Вінниччини. В рамках проведення навчань особовий склад Повітряних сил ЗС України у взаємодії зі своїми іноземними колегами отримає практичний досвід спільно здійснювати планування і управління повітряними місіями і безперешкодно виконувати завдання з силами НАТО в об'єднаній середовищі. А також відпрацюють ефективне спільне управління і контроль, пошук і порятунок особового складу, аеродинамічну евакуацію, забезпечення кіберзахисту. На наймасштабніші міжнародні авіаційні навчання "Чисте небо - 2018" до України прибуло майже тисяча військовослужбовців з США, Румунії, Польщі, Королівства Бельгії, Королівства Данії, Королівства Великобританії і Північної Ірландії, Королівства Нідерландів та Естонської Республіки.

Всього до "Чистого неба" залучили понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів радіо-технічних військ. Від США задіяні літаки F-15C / D, С-130, КС-135 і БПЛА МQ-9. Винищувачі McDonnell Douglas F-15 - зі складу 144-го винищувального крила ВПС Національної гвардії штату Каліфорнія. 

Винищувачі F-16C представляють польські та румунські Військово-повітряні сили. Крім льотного складу в Україну прибули наземні фахівці з країн-учасниць навчань: інженерно-технічні працівники; пошуково-рятувальні команди; підрозділи охорони, аеромедичної евакуації; авіаційні наводчики і інші фахівці.

"Навчання" Чисте небо - 2018 "- це кульмінація 25-річних зусиль. Це приклад, який показує співпрацю авіаційної компоненти Повітряних сил ЗСУ та Повітряних сил США. Це партнерство всім приносить користь. Є відчуття урочистості, адже українські та американські літаки разом розміщені на злітних смугах, все спілкуються, - заявив командувач Повітряних сил Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майор Клей Л. Гаррісон. - Нашим спільним зустрічі передувала велика робота. Нарешті ми зустрілися. Це історичний день! І ми робимо це не в останній раз. Ми це повторимо!

"У навчаннях беруть участь близько 700 військовослужбовців. Планується здійснити 330 літако-вильотів і близько 10 десантувань особового складу і вантажів парашутним спортом.

Джерело.

https://t.me/vkkpinfo