Фото Maya Guseynova.

Тепер, коли трагедія з хлопцями, заточеними в затопленій печері на півночі Таїланду, це історія зі щасливим кінцем, саме час написати про тренера, який виявився в печері разом з дітьми.

Його звуть Екапол Чантавонг, молодий хлопець 25-ти років.

Коли йому було 12, він залишився круглим сиротою - вся сім'я загинула в епідемії. І Екапол відправився жити в буддійський монастир. Через 10 років він повернувся в поселення, щоб доглядати за своєю літньою бабусею, і влаштувався асистентом тренера по футболу в клуб Wild Boars.

В кінці червня цього року 12 хлопців з цього клубу вирушили в похід, і Екапол був з ними в якості супроводжуючого.

Фото Maya Guseynova.

Коли команда заблукала в печерах і пішов сильний дощ, який залив проходи і відрізав шляхи до порятунку, Екапол з хлопцями виявилися в повній темряві, з дуже маленьким запасом їжі та пиття і стрімко згорає киснем в тісній печері, наполовину заповненою водою. Попереду були місяці мусонних дощів, які підвищували рівень води в печерах, і мізерні шанси на те, що компанію знайдуть і врятують.

У такому положенні тренер і діти віком від 11 до 16 років провели 9 днів!

Як їм вдалося вижити і не зійти з розуму?

Екапол відразу грамотно розділив всю їжу і воду так, щоб вистачило на максимально можливий час. Сам їв менше всіх, медики відзначили, що він був в самому виснаженому стані.

Для того, щоб знизити рівень стресу і запобігти паніці у дітей, Екапол навчив їх ... медитувати! Довга практика медитацій в буддійському монастирі не пройшла даром. Коли британські дайвери, через 9 днів відчайдушних пошуків, виявили команду, діти сиділи на каменях і тихо медитували. Ця картина вражала уяву - вони вже не розуміли, скільки часу вони провели в печері, яку пору доби і який день тижня, але діти не плакали і не панікували, всі були сконцентровані і спокійні.

Медитація допомогла заощадити сили (для порятунку дітям довелося подолати вплав 4км через вузькі проходи печер з нульовою видимістю і проти течії - всього 4-5 годин важкої фізичної роботи), психічне здоров'я в умовах найжорстокішого стресу і кисень - його в печері було дуже мало і на момент початку операції порятунку концентрація О2 підходила до критичних позначок.

Екапол став героєм всього буддійського світу. Його зображення в образі того, хто медитує аніме-персонажа з дюжиною диких кабанчиків на руках (Wild Boars - дикі кабани) стало дуже популярним. А медитація як метод боротьби з депресіями, стресами і панічними атаками отримала дуже потужну рекламу.

Джерело