Скарби були виявлені в руїнах римських лазень в Танісі.
23 травня 2018 року в стародавньому місті Танісі археологи виявили руїни римських лазень довжиною в 16 м.

Так, серед останків, дослідникам вдалося виявити численні скарби: золоті монети, теракотові статуетки, бронзові знаряддя і кераміку.

Монети привернули особливу увагу: вони зображують царя Єгипту Птолемея III і були викарбувані в період з 221 по 205 роки до н. е. за царя Птолемея IV.

Монети важать 28 грамів, на одній стороні зображений Птолемей III в сяючій короні, на іншій — ріг достатку, обрамлений літерами імені правителя.

Птолемей III був прозваний "благодійником", період його правління вважається розквітом Єгипту в епоху еллінізму. Монети були випущені його сином у пам'ять про батька.

Археологи продовжать дослідження римських терм, щоб зрозуміти, як монети виявилися там і в який час лазні використовувалися.

Нагадаємо, археологи виявили стародавню скульптуру фараона, і ця знахідка свідчить про те, що описані в Біблії події — чиста правда.
Розкопки проводилися на території сучасного Тель-Хацора. У давнину тут стояв великий місто Хацор.

Сама скульптура датована 4300 роком до нашої ери, а її голова була відколена в 3300 році. Це підтверджує сам факт безумовної ворожнечі між царем Ханаану і євреями.

Науковці уже підтвердили, що голову відокремили від тулуба спеціально. Всі інші частини скульптури розбиті на дрібні осколки.
В Біблії є опис історії протистояння Ісуса Навина і єгиптян. За переказами, Ісус здобув Хацор, а його царя та його зрадив кари, місто ж згодом було спалене дотла.

Зараз у планах дослідників розшифровка ДНК знайдених решток, а також вивчення місцевості для отримання більш достовірної інформації про знахідку.

Джерело