Запущена соцмережею нова програма з використанням штучного інтелекту (ШІ) допомогла правоохоронцям запобігти суїциду.

55-річна аргентинка виклала на своїй сторінці в Facebook фотографію сильнодіючих препаратів і підписала її словами "Прощайте, друзі". Запущена в листопаді минулого року спеціальна програма для пошуку потенційних самогубців на базі ІІ відразу ж виявила тривожну публікацію і повідомила про неї адміністраторів Facebook в США, які негайно зв'язалися з аргентинськими службами порятунку.

Визначити домашню адресу жінки, що проживає в Сантьяго-дель-Естеро, владі не склало праці. По прибуттю рятувальники знайшли її без свідомості. Жінка була госпіталізована, і медикам вдалося повернути її до життя. В даний час їй нічого не загрожує.

Тестування програми з пошуку потенційних самовбивць в Facebook за допомогою ІІ почалися в березні минулого року. З використанням спеціальних алгоритмів ІІ шукає у соцмережі публікації та коментарі суїцидального характеру. Технічні подробиці не розкриваються, проте відомо, що для пошуку використовуються ключові фрази. Запуск програми відбувся в листопаді, і за перший же місяць роботи адміністраторам вдалося більше ста разів зв'язатися з потенційними самогубцями.

Джерело