Чехія заборонила в'їзд для іноземців через коронавірус

У Чехії заборонили в'їзд в країну для іноземців. Рішення прийнято через пандемію коронавіруса.

Про це повідомили в МЗС Чехії.

Так, забороняється в'їзд зі всіх країн, незалежно від того, в якій зоні країна знаходиться - зеленій, помаранчевій або червоній.

Як виняток, дозволяється в'їхати в країну тільки громадянам Чехії.

Обмеження будуть діяти до 14 лютого включно.

З 30 січня в силу вступають обмежувальні заходи щодо несуттєвих подорожей іноземців до Чехії. Їм буде заборонено в'їзд до країни. Виняток стосується тих, хто офіційно вчиться або працює в країні.

Кабінет міністрів Чехії також зробив виключення для необхідних поїздок до сім'ї або близьких (для весілля або похорону), поїздок до медичних установ.

Рішення стало повною несподіванкою, з’явившись менш ніж за добу. Таким чином Чехія приєднується до інших європейських країн, які раніше ввели аналогічну заборону для іноземних громадян.

На території Чехії теж змінилися правила, пов'язані з подорожами. Розміщення в готелях можливо тільки для тих, хто приїхав у відрядження. Тепер зняти номер можливо тільки з підтвердженням від роботодавця або замовника послуги.

«Надавач послуг буде зобов'язаний зберігати ці документи для можливої перевірки», - сказав міністр внутрішніх справ Ян Хамачек.

Наступного тижня гірськолижні курорти також не відкриються. Переночувати в горах можна, але скористатися підйомниками і канатними дорогами не вийде. Вони не будуть працювати.

Джерело