Для чого потрібна загадкова кнопка під торпедо більшості автомобілів?

У конструкції сучасного автомобіля є багато пристосувань, кнопок, важелів та інших подібних елементів, про призначення яких може бути вкрай складно здогадатися.

Особливо, якщо не читати інструкцію по експлуатації. Яскравим прикладом такого «аксесуара» служить чудо-кнопка, яку можна знайти (найчастіше) під торпедо багатьох американських і японських автомобілів.

Для початку уявимо наступну ситуацію. Автомобіль рухається по трасі і випадково потрапляє колесом у відносно велику яму, після чого тахометр падає до 0, а автомобіль починає поступово сповільнюватися, активно втрачаючи швидкість. У такій ситуації стає абсолютно очевидно, що заглох мотор. Водій з'їжджає на узбіччя і зупиняється, після чого починає робити спроби завести свою «ластівку».

Робиться спроба за спробою, стартер автомобіля впевнено крутить мотор, однак машина не заводиться. «Схоплювання» не відбувається. Наявні ознаки яскраво вказують на те, що проблеми криються або в подачі пального, або в системі запалювання. Обстеження підкапотного простору не підтверджує ці версії, так як там відсутні роз'єднані шланги або проводи.

За підсумком усього сказаного маємо два питання: що саме сталося з автомобілем і як все це пов'язано з кнопочкою на фотографії?

Як це дуже часто буває, відповідь лежить буквально на поверхні. Такі ситуації досить часто трапляються на наших дорогах з автомобілями японського і американського виробництва, які обладнані інерційним датчиком відключення системи подачі палива. Потрібен він для того, щоб можна було відключати подачу бензину в разі аварії. Проте, на практиці дане обладнання іноді спрацьовує і від звичайного наїзду на яму.

Вирішити «проблему» такого штибу можна за допомогою згаданої кнопки. Найчастіше вона розташовується десь під торпедо машини. Втім, бувають і різноманітні винятки. Наприклад, у низки французьких авто кнопка взагалі розташована в підкапотному просторі. Її натискання відключає роботу датчика-блокатора й відновлює нормальну подачу пального.