Щонайменше одного громадянина України пірати викрали біля берегів Нігерії. Він перебував на судні, що йшло під прапором Ліберії та належить грецькій компанії. У момент нападу на судні перебували 24 члени екіпажу. Інцидент трапився вранці 20 лютого неподалік нігерійського порту Лагос.

Як повідомило посольство України в Греції, мовиться про судно Alpine Penelop. Власник корабля – грецька компанія Goldenport Shipmanagement LTD, передає пресслужба українського МЗС.

Внаслідок нападу на судно пірати захопили та вивезли в невідомому напрямку 10 членів екіпажу судна, зокрема одного громадянина України.
Через інцидент компанія-судновласник створила оперативну групу зі звільнення членів екіпажу. Посольство України в Греції з ними підтримує зв’язок.

У МЗС додали, що з піратами вже встановлено контакти. Перемовинами з ними займатимуться професійні "переговірники". Також українські дипломати сконтактувалися з родичами викраденого українського моряка.

Ця справа перебуває на контролі посольства України в Греції та департаменту консульської служби МЗС.

Відомо, що серед захоплених піратами є громадяни України, Грузії та Філіппін. Зокрема, у Агентстві морського транспорту Міністерства економіки та сталого розвитку Грузії повідомили, що пірати захопили 4 їхніх громадян.

За інформацією видання Dryad Global, під час нападу черговий офіцер побачив двох озброєних людей на борту. Зрештою на судні підняли тривогу. Опісля жодна інформація з Alpine Penelop не надходила. За деякий час із кораблем вдалося встановити зв'язок – рухався він у бік Лагосу. Ресурс підкреслює, що це вже 7 напад у цих напад з 19 січня.

Джерело.