В аеропорту Маямі прикордонна служба США арештувала громадянина Мексики, якому пізніше оголосили підозру про роботу на російську розвідку. 35-річний Ектор Алехандро Кабрера-Фуентес, лікар-кардіолог, частково, мав завдання знайти автомобіль деякого чоловіка, який працював на американський уряд і володіючого інформацією про російські спецслужби, і повідомити своїм кураторам в Росії її номер і місцеперебування.

Ектор Кабрера-Фуентес, як стало зараз відомо, був арештований в результаті сумісної операції ФСБ й Іміграйно-таможньої поліції США разом зі своєю дружиною 16 лютого, перед посадкою в літак, що летів з Маямі до Мехіко. Тепер він звинувачується в тому, що діяв у США в якості "незареєстрованого агента іноземного уряду" (тобто по завданню однієї з російських розвідок), без вимог американського закону сповіщення Мін'юсту й офісу генерального прокурора США, Кабрера-Фуентес сам вже зізнався, що був залученим у великій розвідковій операції "іноземної спецслужби".

Пограничный контроль в аэропорту Майами

Згідно з обвинувачувальним заключенням, 35-річний Ектор Кабрер-Фуентес був завербованим співробітником неназваної російської розвідки у 2019 році. Як стверджується в документах, представлених до суду, Кабрера-Фуентес декілька разів бував у Росії й отримав там завдання від своїх кураторів. У США він приїхав минулого тижня по туристичній візі з метою спостерігання за декількома "об'єктами" – чиновниками різних американських урядових агентств, а також інформатором, надаючим ФСБ відомості про російську розвідкову діяльність в Південній Флориді.

Одразу після прильоту в Маямі Ектор Кабрера-Фуентес з дружиною взяли напрокат автомашину і направилися до будинку, де живе людина, за яким вони повинні були прослідкувати. Як стало відомо зараз, через підозрілу поведінку на них звернули увагу охоронці закритого приватного житлового комплексу, куди вони намагалися проникнути, прилаштувавшись до хвоста іншого автомобіля під час проїзду через ворота. Охоронці затримали їх, але не передали до поліції, а просто попросили негайно піти. Однак дружина Кабрера-Фуентеса, в той момент, поки її чоловік сперечався з охороною, нишком встигла вийти з автомобіля і зробити необхідні фотографії автомобіля людини, яка зацікавила російські спецслужби.

Джерело.