Влада Великобританії розповіла, як виглядатиме нова бальна міграційна система, яку пропонується ввести в дію після кінцевого виходу з Євросоюзу. Згідно з пропозицією міністра внутрішніх справ Пріті Пател, йдеться про закриття можливостей для переїзду низькокваліфікованих робочих.

Для переїзду до Великобританії необхідно набрати 70 балів. Ось таким чином вони начислятимуться:

  • Пропозиція по роботі: 20 балів. Обов'язковий пункт.
  • Висококваліфікована посада: 20 балів. Обов'язковий пункт.
  • Знання англійської на гідному рівні: 10 балів. Обов'язковий пункт.
  • Зарплатня від 25600 фунтів у рік: 20 балів.
  • Зарплатня від 23040 до 26699 фунтів в рік: 0 балів.
  • Професія зі списку дефіцитних: 20 балів.
  • Ступінь PhD в області, пов'язана з посадою: 10 балів
  • Ступінь PhD в науковій чи технологічній області, пов'язаної з посадою: 20 балів.

Успішний кандидат на візу, таким чином, повинен набрати 20 балів до обов'язкових 50. Їх можна отримати за рахунок високої зарплатні, релевантної освіти чи дефіцитної професії.

Запропонована система схожа на вже існуючу Tier 2 General Visa з деякими відмінностями: знижується мінімальна зарплатня (зараз – 30 тисяч фунтів у рік), змінюється ліміт на 20 тисяч заяв у рік, з'являється додаткова можливість отримати робочу візу на посаду з невисокою заробітною плато, але з релевантною освітою.

У випадку, якщо влада Британії не прийме жодних додаткових положень, королівство фактично залишиться без притоку низькокваліфікованої робочої сили з Європи.

У міністерстві внутрішніх справ впевнені, що це не стане проблемою: потреба в низькокваліфікованій робочій силі буде поповнюватися за рахунок громадян Великобританії та європейців, які вже живуть тут. Таким чином, різноманітні підприємства і сільськогосподарські комплекси більше не можуть залучати дешеву робочу силу з Європи, в тому числі й на сезонні роботи.

Припущення керівництва вже розкритикувала Конфедерація британської індустрії. У її заяві йдеться: "Незрозуміло, як сектори економіки, що знаходяться під тиском, будуть шукати людей для розвитку бізнесу на фоні рекордно низького безробіття". Міністерство внутрішніх справ вважає, що у бізнеса буде достатньо часу, щоб адаптуватися: нові правила вступлять у силу тільки в січні 2021 року.

"Бізнес більше не може покладатися на дешеві послуги мігрантів для виконання низькокваліфікованих завдань, як це було останні 20-30 років. Їм потрібно інвестувати в британських робочих і залучати людей. Їм потрібно інвестувати в автоматизацію і покращувати умови роботи. Їм потрібно буде пристосуватися", - заявив The Telegraph  співрозмовник при владі.

За даними газети, понад 70 відсотків європейців, які приїхали до Великобританії працювати за період з 2004 року, не могли б отримати візу за новими правилами.

Як пише The Guardian, нові правила приведуть до радикальних змін у багатьох секторах економіки, від сільського господарства до сфери послуг. Фактично, це означає кінець епохи "робочого з Польщі" і "няні з Литви", кінець епохи трудової міграції з Європи, яка дозволяла багатьом активно розвиватися і зберігати низькі ціни на свої послуги.

Джерело.