Французькі поліцейські проводять в Парижі “Марш гніву”, який за задумом організаторів повинен стати найбільшою акцією протесту правоохоронців за останні майже 20 років. Маніфестація проходить від площі Бастилії до площі Республіки.

Профспілки працівників поліції сподіваються зібрати кілька десятків тисяч людей, зазначає Telegraph.

Основними причинами акції організатори називають важкі умови праці поліцейських, вимушених працювати понаднормово, тобто по суботах через терористичної загрози і рух “жовтих жилетів”. Як кажуть працівники профспілок, поліцію постійно звинувачують у жорстокості під час розгону маніфестацій дорожників, тоді як самі поліцейські піддаються насильству з боку протестуючих.

Також працівники правоохоронних органів просять звернути увагу на ментальне здоров’я поліцейських вказуючи на те, що рівень самогубств зріс. Згідно з даними, з січня 2019 року близько 52 офіцерів покінчили з собою.

Профспілки висувають п’ять вимог: поліпшення умов праці, соціальні заходи допомоги всім працівникам міністерства внутрішніх справ, суворі покарання для осіб, що нападають на поліцейських, збереження пенсійних привілеїв та прийняття закону про збільшення фінансування та штату працівників поліції.

Поліцейські кажуть, що вони недостатньо оснащені для боротьби зі зростаючою злочинністю і скаржаться на м’які вироки стосовно злочинців.

За словами генерального секретаря профспілкового керівництва поліції Девіда Барса, всі знають що у правоохоронців проблеми з цим.

Нагадаємо, 17 листопада 2018 року у Франції спалахнули протести проти здорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини та вчиняли сутички з правоохоронцями та групами інших протестувальників. Кількість поранених сягає десятків осіб, затриманих – перевищила 1,7 тисячі осіб.

4 грудня 2018 року Єлисейський палац ухвалив рішення найближчим часом ввести мораторій на підвищення податків на паливо. Проте протестувальники залишилися незадоволеними цим рішенням, розширили список власних вимог і відмовилися припиняти акцію. А також виступили проти політики президента Еммануеля Макрона та його реформ.

11 грудня 2018 року Макрон оголосив про підвищення заробітної платні для найбідніших робітників і скорочення податків для пенсіонерів на тлі протестів.

5 січня “жовті жилети” оголосили про початок нового, “восьмого акта” громадянських протестів, анонсувавши при цьому два мітинги. За день до цього, 3 січня, у Парижі біля Єлисейських полів заарештували лідера протестувальників у жовтих жилетах Еріка Друе. Причиною його арешту стала “організація заходу без попереднього попередження”. За даними ЗМІ, Друе затримали у середу по дорозі на Єлисейські поля, де він закликав своїх прихильників зібратися.

Джерело.