Нові дані про природу старіння отримали вчені зі США, Фінляндії та Великобританії, які вивчали в рамках спільного проекту активність роботи генів у зразках м'язів і мозку людей віком від 20 до 90 років.

В результаті вони дійшли висновку, що "корінний перелом", що означає запуск механізмів старіння в організмі, трапляється в середньому у віці 50-55 років.

За словами вчених, приблизно до 50 років в людському організмі спостерігається одна картина роботи генів, а потім - вже інша. Вони припускають, що саме в цьому віці заходи, що вживаються для уповільнення старіння організму, можуть бути дійсно ефективними, повідомляє MedikForum.

Що самі фахівці радять робити для уповільнення старіння?

Насамперед, скорочувати кількість споживаної їжі та калорій. Вони зазначають, що абсолютна більшість довгожителів відрізняються споживанням малої кількості їжі та стрункістю. Також одним з найбільш ефективних способів протистояти старінню, на їхню думку, є профілактика слабості.

Слабкість, м'язова, емоційна (відчуття втоми, зниження когнітивних функцій), кісткова, пов'язана з втратою мінеральної щільності кісток, - все це робить людину менш активним, менш рухливим і таким чином пришвидшує старіння. Щоб протистояти цьому процесу, важливо бути фізично активним кожен день.

Відзначають дослідники й те, що в протидії старінню значну роль відіграє якість сну. Якщо систематично лягати спати після півночі, в організмі може активізуватися синтез одного з білків, що сприяють розвитку атеросклерозу. Як наслідок, відбувається прискорене руйнування стінок судин і підвищується ризик серцевих проблем, інсультів і інфарктів.

Джерело.