Договір уклали на 1,2 тис. літрів пального а гроші отримали за 15 тис. літрів: у Кам’янці-Подільському неправомірно збільшено ціну закуплених на суму 400 тис грн паливно-мастильних матеріалів.

Прокуратурою Кам’янця-Подільського виявлено порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств міста.

«За результатами розгляду позову Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури господарським судом Хмельницької області недійсною визнано угоду, якою неправомірно збільшено ціну закуплених за бюджетні кошти паливно-мастильних матеріалів, - повідомив керівник місцевої прокуратури Олександр Гончар.

 

Встановлено, що у жовтні 2018 року тендерним комітетом комунального закладу визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю близько 15,5 тис літрів паливно-мастильних матеріалів – бензину марки А-92 та дизельного палива.

Загальна вартість товарної продукції склала понад 400 тис грн.

 

Після проведення відкритих торгів між замовником та постачальником укладено додаткову угоду, якою загальні обсяги пального, що планується закупити зменшено на 1,2 тис літрів. При цьому, після внесення змін щодо обсягів закупівлі ціна договору лишилась сталою.

 

Таким чином, протиправно збільшено ціну за одиницю товару, що не відповідає вимогам тендерної документації.

 

Разом з тим, згідно інформації Торгово-промислової палати у Хмельницькій області,  ринкові ціни на бензин А-92 та дизельне паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткової угоди змінились тільки у бік зменшення.

Тому прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначеної додаткової угоди до договору про закупівлю товарів недійсною.