19 квітня в історії Кам'янеччини

1922 рік 19 квітня. В Кам’янці-Подільському організовано Центральний губернський історичний архів. Цю дату можна вважати початком архівної справи на Поділлі. Це стало можливо у Кам’янці-Подільському було найбільше зосереджено документів дореволюційних установ. Під юрисдикцію Кам’янець-Подільське архівного управління переходили всі архіви міста.

На той час перед архівістами постали проблеми, як подолати розпорошеність місць збереження архівних документів у місті. Вони налагодити надійну охорону архівних підрозділів. Це дозволило зупинити масові крадіжки документів (десятками і сотнями) на обгортки для дрібних торгівців продуктами харчування (використовували їх і як папір, на якому можна писати, і для опалення приміщень).

У 1925 році Подільський губернський історичний архів був ліквідований у зв’язку з ліквідацією губернії. На території теперішньої Хмельницької області були утворені три округи: Кам’янець-Подільська, Проскурівська і Шепетівська.

1930 рік. У Харкові особливий склад Верховного суду Української Соціалістичної Радянської Республіки виніс вирок щодо членів міфічної контрреволюційної організації «Спілка визволення України». Зокрема, уродженця Кам’янця-Подільського Володимира Яковича Підгаєцького засуджено до восьми років позбавлення волі з пораженням у правах строком на три роки, уродженця села Супрунківці Григорія Костянтиновича Голоскевича — до п’яти років позбавлення волі.

1969 рік. Другий сезон у класі «Б» чемпіонату СРСР із футболу команда «Поділля» з Кам’янця-Подільського розпочала в Івано-Франківську з програшу «Спартаку» — 1:2 (рахунок відкрив кам’янчанин Володимир Володько).

2012 рік. У Кам’янці-Подільському відкрито Ресурсний центр для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Це стало можливим завдяки діяльності проекту Реформа міського теплозабезпечення (USAID), міської влади та Асоціації ОСББ Кам’янця-Подільського.