Понад дві з половиною сотні спортсменів 2002 року народження і молодших із Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської областей взяли участь в 51-х міжнародних юнацьких змаганнях з легкої атлетики в приміщенні «Прикарпатська зима» пам’яті першого директора обласної ДЮСШ Михайла Дебенка.

Серед тих, хто на зламі зими і весни порадував успішними виступами в спортивному манежі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання та спорту, були вихованці тренерів Олега та Юлії Вергуш з Кам’янця-Подільського. Двоє з них не лише стали переможцями в кількох дисциплінах, але й вперше досягли рівня кандидата в майстри спорту.

Це - Артем Богуцький, який встановив новий рекорд турніру в стрибках у довжину - 7,26 м та й у бігу на 60 м здобув першість з результатом 6,7 с серед юнаків, повторивши рекорд «Прикарпатської зими». І Олександра Чернуха, 2004 року народження, котра оновила власні досягнення в бігу на 60 м (7,5 с), в стрибках у довжину (5,69 м) та в потрійному стрибку (11,99 м).

До числа призерок зуміли також пробитися Єлизавета Швець (1 місце, cтрибки у висоту-1,50 м), Марія Антименюк (2 місце, cтрибки у висоту - 1,45 м; 3 місце, стрибки у довжину – 4,87 м) та Ірина Шершал (2 місце, біг на 400 м – 1 хв 02,1 с). У підсумку Артем Богуцький та Олександра Чернуха були визнані і відзначені спеціальними призами як найкращі легкоатлети змагань серед юнаків та дівчат.

На всеукраїнському рівні заключним офіційним змаганням зимового сезону у легкоатлетів  став чемпіонат України серед ветеранів у приміщенні, який тривав протягом двох днів (2–3 березня) у манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності.

Досвідчені легкоатлети віком від 30 років і старші боролися за особисту першість в кожному виді програми як у вікових групах (30-34, 35-39, 40-44, 45-49 років і т.д.), так і в абсолютній першості згідно з рейтингом, який враховує результат і вік спортсмена. В ході безкомпромісної боротьби було встановлено 24 рекорди України в різних вікових групах, в тому числі 13 жінками і 11 чоловіками.

Представники збірної Хмельниччини зуміли вибороти 7 медалей в особистій абсолютній першості. Три старти на спринтерських дистанціях – три перемоги, три рекорди України серед жінок вікової групи 60-64 років і три нагороди в абсолюті у кам’янчанки Марії Шабаги (біг на 200 м – 34,49 с, золота медаль; на 400 м –1 хв 18,88 с, срібло; на 60 м - 10,27 с, бронза).

Тож є на кого рівнятись молоді краю, як і на інших призерів - кам’янчан Олександра Ткачука (ІІ місце) та Валентина Ліпіча (ІІІ місце) в стрибках у висоту.

Їх хорошими виступами підтримали Олена Поблічко, Євгенія Янкун (штовхання ядра, стрибки у довжину) та Михайло Моспан (біг на 800 м та 200 м) з Кам’янця-Подільського, більшість з яких увійшли до трійки найкращих у вікових групах.

Наразі понад 70 українців, серед яких 6 представників Хмельниччини, готуються до чергових відповідальних випробувань – Чемпіонату світу з легкої атлетики в приміщенні (24-30 березня, Торунь, Польща).

Джерело.