"Хмельницькгаз збут" пригрозив відключенням 18 тис. споживачів.

Через значні неплатежі за газ "Хмельницькгаз збут" повідомив майже 18 тис. клієнтів про припинення газопостачання, повідомляє Depo.Хмельницький.

Торік споживачі газу області більш ніж у 2,3 рази збільшили заборгованість за використане блакитне паливо. Загальний борг подолян сягнув понад 660 млн грн. Найбільше боргують, як правило, власники приватних елітних будинків з допоміжними будівлями, басейнами та теплицями в містах Хмельницькому, Старокостянтинові та Кам'янці-Подільському.

З початку 2019 року ТОВ "Хмельницькгаз збут" уже розіслав 17 200 письмових повідомлень споживачам-боржникам про припинення газопостачання. В разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена надасть відповідне доручення ПАТ "Хмельницькгаз" на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку. Уже надано 3 323 таких доручення на припинення подачі газу клієнту-боржнику.

Наразі борги у понад 5 тис. грн мають 11 тис. подолян, більше 10 тис. грн - 1300 клієнтів. Крім того, майже 200 подолян заборгували колосальні суми: від 20 до 96 тис. грн.

"Терпеливо проводячи роз'яснювальну роботу з клієнтами-боржниками та використовуючи усі законні важелі впливу, наша компанія вимушена йти на непопулярні кроки з надання доручень оператору ГРМ на від'єднання від газу, - інформує керівник ТОВ "Хмельницькгаз збут" Андрій Левицький. - Адже чинне законодавство передбачає припинення поставок газу та ініціювання відключення боржника. Крім того, через такі багатомільйонні борги ми не в змозі розрахуватися з Нафтогазом України та закупити енергоносій на наступні періоди".

Однак, якщо споживач був відключений за борги, то повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов'язаних з припиненнням-відновленням подачі газу.

Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 2 місяці, то, відповідно до законодавства, йому відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

В свою чергу, заборгованість перед ТОВ "Хмельницькгаз збут" має також і державний бюджет щодо компенсації пільг та субсидій за використані споживачами обсяги газу. Наразі сума боргу складає 284 млн грн.