Як правильно вибрати професію: коли є сенс замислюватися про це?

Чи являються кухлі раннього розвитку і секції по інтересах підготовкою дитини до майбутньої профорієнтації? На що варто спиратися підліткові, вибираючи ВНЗ? Що має значення при виборі професії? Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів, обрати свій, єдиний. І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій.

Як важко молоді обрати майбутню професію, адже їхня обізнаність про них зводиться до того, що «продавець продає», «бухгалтер рахує», «пекар випікає», «лікар лікує», «директор керує». Всі тонкощі популярних професій, переваги та недоліки в більшості випадках є закритою темою, тому що потрапити на підприємства чи організацію дуже важко. Саме для того, щоб учні  більше дізнались про популярні та перспективні професії свого регіону, всі шляхи розвитку робітника чи фахівця,  Кам’янець-Подільський міський центр зайнятості організовує професіографічні екскурсії на ПОУ міста та проведення «Дня з професіоналом».

Так, як вже довгий час існує плідна співпраця між міським центром зайнятості, міським центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та «Клінікою, дружньої до молоді», розпочали впровадження  «Дня з професіоналом»  ознайомленням  з професією «лікар». В приміщенні клініки, 14 лютого, 15 учнів 9-11 класів НВК №9, разом з вчителем та фахівцями ЦЗ Семенюк Наталією та Нечитайло Лесею, психологом ЦСССДМ Поліщуком Віталієм, стали учасниками нового формату заходу: зустрічі та проведення часу  з лікарем–гінекологом Шепелявою Тетяною. Цікава розповідь про те, як вона обрала цю професію, які шляхи становлення «професіонала» пройшла, свою думку про те, яким має бути гарний лікар, захопила не тільки молодь, але й дорослих. Дівчата отримали дуже багато корисної інформації, для того, щоб зрозуміти: кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло. І тоді обрана професія буде приносити не тільки матеріальне забезпечення, а й моральне та духовне задоволення. Тому, хочеться подякувати керівнику «Клініки, дружньої до молоді», Цуглевич Дзвениславі,  за  можливість відчути деякі тонкощі професії «лікаря», познайомитися з успішними професіоналами та позитивними людьми.

Начальник відділу активної

підтримки безробітних                                                               Наталя Семенюк

Джерело