Цього року Галерея мистецтв відкривала свої зали для гостей не лише з усієї України, а й Польщі! Адже у виставках брали участь не тільки кам’янецькі художники, а й представники творчої інтелігенції з різних куточків нашої держави.

Першою в 2018 році свою виставку в Галереї мистецтв презентували Наталя та Ілля Лашко «Пісенна, поетична, легендарна Україна». Про роботи цих майстрів говорити можна або дуже багато, або взагалі мовчати, адже вони неймовірно промовисті. Твори вишиті соломкою та в техніці арт-квілту мають надзвичайно глибокий зміст, грандіозний задум та, здається, перебувають десь за гранню сприйняття і усвідомлення. Філософські роздуми, патріотичні сюжети, романтичні пісні та спогади дитинства – все є у творах художників. Виставка триває!

Виставка «Ювелірство нової доби: грані дизайну та рукотворності» зібрала навколо себе поціновувачів ювелірної справи та вишуканого смаку. До нашого міста приїхали ювеліри з різних областей України та привезли із собою частину свого творчого доробку. Кам’янчани та гості мали можливість насолодитися досконалими формами і просторовими рішеннями творів цього чарівного мистецтва. Підвіски, каблучки, дрібна пластика, предмети інтер’єру; срібло, золото, платина, слонова кістка; найрізноманітніші способи та технології обробки металів  - усе вмістилося в залах Галереї мистецтв.

«+ 48» - саме так свою виставку, що приїхала в Україну, назвали викладачі Вроцлавської академії мистецтв. Виставка приурочена 100-річчю незалежності Польщі. В ній з акумульовані глибокі почуття любові до свого багатостраждального краю, сміливі погляди поляків у майбутнє та віра у людей. Твори підкорили глядачів своєю щирістю та відвертістю, несподіваним технічним та кольоровим рішенням. Абстрактний живопис, плакат, інсталяції – далеко не весь перелік представлених жанрів.

Серпень 2018 запам’ятається виставкою екслібрисів «Шевченкіана Бориса Романова» (м. Сєверодонецьк). Віртуозні роботи графіка поєднали в собі технічну складову і грандіозну ідею, віру в нашого Пророка-Кобзаря та неосяжну любов до України.

Своє 70-ліття у стінах Галереї відзначив персональною ювілейною виставкою і Микола Панасюк. Відвідувачі запам’ятають вишукані кольорові офорти, насичені різноманітними барвами кам’янецькі пейзажі, портрети відомих кам’янчан. Безмежне тепло та, майже, дитяча відвертість струменить із кожного полотна Миколи Панасюка. Тихе почуття радості, затишку та душевного комфорту заполонило виставкові зали.

Експозиційний цикл завершує виставка «Криниця для спраглих» (акварель) творчий доробок Тетяни Павлик з міста Івано-Франківськ. Саме слово «акварель» вже передбачає високий рівень митця. Але те, що побачили кам’янчани – десь за межею! Філософські та релігійні сюжети, експерименти з матеріалом та фактурою – це і є «Криниця для спраглих». До речі, приходьте, це варто побачити!

Виставка триватиме до 31.01 2019 року.

Джерело. 

2ogoloshenya