Кам’янець-Подільська місцева прокуратура, реалізуючи повноваження із представництва інтересів держави в суді, вживає заходи до забезпечення збереження історичної пам’ятки.

Однією з пам’яток архітектури та містобудування національного значення у місті Кам’янці-Подільському є «Покровська церква», збудована ще у 1864 році.

З метою захисту культурної спадщини, навколо будівлі визначено зони охорони та встановлено особливий режим їх використання.

Рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради у власність місцевої мешканки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у 2012 році передано земельну ділянку площею 1 тис. кв. м, розташовану у середмісті.

Виявилось, що ця земля належить до охоронної зони пам’ятки національного значення «Покровська церква», а тому її виділення можливе лише за погодження Міністерства культури України.

Окрім цього, надана ділянка знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Смотрич, де будь-яке будівництво забороняється.

«Реагуючи на ці порушення, з метою захисту інтересів держави, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою пред’явлено позов про визнання вказаного рішення сесії Кам’янець-Подільської міської ради та державного акту на право власності на землю недійсними», - повідомив керівник місцевої прокуратури Віталій Гриньків.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області