Як повідомила директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема, нова концепція називається "Кам’янець на Поділлі – український колорит".

Щороку ми придумуємо нову туристичну концепцію, яку беруть на озброєння і представники турбізнесу. Індустрія гостинності в 2019 році заявить новий тренд через слоган: "Кам’янець на Поділлі – український колорит". Ми будемо пропонувати нашим гостям відкрити для себе Кам’янець-Подільський не тільки, як симбіоз семи народів, культур, традицій і звичаїв, а як саме подільський регіон – його кухню, звичаї і його дух, – зазначила Кузема.

За її словами, концепція буде презентована в день відкриття туристичного сезону.

Відзначимо, що в Кам’янці-Подільському вже розробили календар туристичних подій на 2019 рік. Всього в наступному році буде проведено 37 фестивалів, свят і масових шоу, серед яких, як традиційні заходи (Фестиваль повітроплавання "Золота Омега", Фестиваль історичної реконструкції "Schola militaria", Міжнародний військово-історичний фестиваль "Остання столиця", День міста Кам’янця-Подільського та інші), так і абсолютно нові (фестиваль "Тріумфальна арка").

Новий фестиваль історичної реконструкції "Тріумфальна арка" пройде в травні 2019 року в Кам’янці-Подільському. Цього разу реконструктори планують відтворити перший в Україні політ на повітряній кулі.

"Тріумфальна арка" – це абсолютно новий проект, в якому будуть поєднуватися два улюблених формати заходів жителів і гостей Кам’янця-Подільського – це повітроплавання і історична реконструкція. "Тріумфальна арка" запланований на травень 2019 року. У цей день ми відзначатимемо ювілей – 325 років від дня першого польоту на повітряній кулі в Кам’янці-Подільському. Власне, це був і перший політ у всій Україні. Ми проведемо реконструкцію першого польоту на повітряній кулі. Цим займатиметься Федерація повітроплавання, а перед нами (музеєм-заповідником, – ред.) і командою реконструкторів стоїть завдання створити "масовку" і антураж XVIII століття, – пояснив директор Кам'янець-Подільського державного музею-заповідника Олександр Заремба.

За його словами, в Україні ще ніколи не відтворювалися події цієї епохи і українських реконструкторів, які можуть впоратися з цим завданням, можна перерахувати на пальцях. Тому для реалізації проекту будуть запрошені реконструктори з інших країн.

У нас є друзі-реконструктори з інших країн, які вже погодилися взяти участь в нашому проекті. Цей фестиваль не буде одноразовим і Україна отримає ще один фестиваль історичної реконструкції, в рамках якого будуть відтворюватися яскраві події цієї епохи. Для Кам’янця-Подільського XVIII століття дуже важливий історичний період. Це не тільки через повітроплавання, а й пишне свято, присвячене візиту польського короля Станіслава Августа, до приїзду якого була побудована знаменита Тріумфальна арка, – додав Заремба.

Згідно з попереднім планом заходів Кам’янця-Подільського на 2019 рік, фестиваль "Тріумфальна арка" проходитиме з 17 по 19 травня.

Джерело.

2ogoloshenya