Пов’язане зображення

Органами прокуратури області, в межах реалізації конституційної функції представництва інтересів держави у суді, проводиться робота з виявлення фактів зловживань у сфері бюджетних відносин.

Опрацюванням даних електронної системи публічних закупівель «Прозорро» Городоцькою місцевою прокуратурою встановлено, що у грудні 2016 року між однією із сільських рад Віньковецького району та товариством укладено договір про закупівлю автомобіля спеціального призначення – пожежної автоцистерни.

Згідно умов укладеного правочину постачальник зобов’язався поставити сільській раді транспортний засіб спецпризначення, а замовник, у свою чергу – прийняти і оплатити товар.

Виявилось, що кошти за техніку перераховано через тиждень після підписання договору на підставі акту приймання-передачі продукції. Однак, автомобіль до цього часу замовнику так і не поставлено.

Таким чином, посадовими особами сільської ради внесено недостовірні відомості до акту приймання-передачі продукції, на підставі якого з бюджету безпідставно виплачено 290 тис. грн.

За вказаним фактом місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділенню Віньковецького відділення поліції Ярмолинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

На даний час вживаються заходи та проводяться слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області