Сьогодні, 6 лютого, відбулося засідання 50-ї сесії Кам’янець-Подільської міської ради.

Під час роботи депутати ради зосередили свою увагу на затверджені звітів про роботу комунальних підприємств міста. На сесії звітували керівники підприємств «Житловик, «Добробут» та «Муніципальної поліція».

В цій частині засідання депутати обговорили успіхи міста в виконанні закону України «Про відходи», точніше в його частині, яка стосується роздільного сортування сміття.

Директор департаменту ЖКГ Олександр Бабчинський на запитання колеги, депутата Івана Микуляка повідомив, що сьогодні Кам’янець-Подільський кращий в області в питанні роздільного сортування сміття. Проте Олександр Бабчинський не зміг дати відповідь на запитання депутата Анатолія Гуроми, щодо фінансових надходжень до бюджету в зв’язку із успіхами в виконані закону України.

Також депутатами були затверджені звіт про роботу бюджетної комісії, звіт про виконання Програми з розвитку та підтримки науково-дослідницької роботи в освітніх закладах міста та звіт із виконання Програми харчування дітей. Проте, під час голосування за затвердження звіту з цього питання, 6 депутатів від Свободи утрималися від голосування. Що саме їм не сподобалося в тому, що діти в минулому році безкоштовно харчувалися залишилося загадкою.

Під час засідання депутати також затвердили звіт щодо виконання Програми із соціального захисту дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах та звіт щодо виконання програми із забезпечення їх житлом. В ході обговорення депутати дійшли висновку про необхідність створення власної міської програми яка би допомогла вирішити житлові проблеми незахищених категорій дітей.

Під час розгляду питання про встановлення пільг з орендної плати депутат Анатолій Гурома запропонував виключити з проекту рішення пільгу для однієї із церков Московського патріархату. Проте голосування за цю пропозицію депутати змушені були відкласти на півгодини через збій системи. В кінцевому рахунку пропозиція Анатолія Гуроми не знайшла підтримки в сесійній залі.

Також депутати прийняли рішення виключили з переліку об’єктів комунальної власності, які пропонуються на приватизацію нежитлові приміщення по вул. Веліканова, 27 та по вул Князів Коріатовичів, 27.

Також сьогодні на сесії було розглянуто більше 150 земельних питань. Найбільш дискусійними із них були питання пов’язані із КП «Міськетепловодоенергія». На думку Михайла Посітка комунальне підприємство не має права будувати багатоквартирні будинки.

Скоріш за все комунальне підприємство планувало побудувати будинки для власних працівників. До слова така практика активно реалізується в Хмельницькому. В місті в минулому році 84 працівники комунальної сфери отримали ключі від власних помешкань. Проте дозвіл комунальне підприємство «Міськетепловодоенергія» так і не отримало.

На 50 сесії Кам’янець-Подільської міської ради нарешті остаточно було вирішене скандальне питання батька депутата Полатайка.

Після розгляду земельних питань депутати перейшли до заключних культурних питань. Депутатський корпус підтримав звернення до вищих органів влади щодо відзначення 100-річчя КПНУ. Також обранці підтримали рішення про надання звання «Почесний громадянин Кам’янця-Подільського Симону Петлюрі. Проте на цьому депутати не зупинилися і перейменували вулицю Уральську на честь вже згаданої історичної постаті.

З приводу останніх двох рішень власну позицію висловив депутат Микола Розбам, який перед голосуванням закликав не підтримувати ці рішення, оскільки єврейська громада Поділля висловила занепокоєння щодо надання Симону Петлюрі звання «Почесний громадянин Кам’янця-Подільського і у випадку позитивного рішення сесії можливо буде подавати до суду.

Детальніше у відеосюжеті: