У 2017 році на обліку у службі зайнятості області було більше 40 тисяч осіб. Половині із них знайшли роботу.

Як повідомив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, станом на 1 січня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних 12 тисяч осіб, а це на 24% менше, ніж у цей же час минулого року.

«У січні ми мали 2500 вакансій. Це майже на 100% більше ніж в минулому році. Але чому така ситуація на ринку праці і чому не кожен може знайти собі роботу. По-перше, це професійний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, який значно впливає на швидкість працевлаштування. По-друге, міграційні процеси. Люди їдуть туди де зручніше. Ми потроху переходимо до світового досвіду, де людина живе там де є робота, а не вимагає роботи там де вона живе», - розповідає Сергій Черешня.

За його словами, в Україні 80% випускників здобувають вищу освіту, 20% професійну. На Хмельниччині минулого року з усіх зареєстрованих безробітних 39% мало вищу освіту.

«У 2017 році випускників школи, які звернулися до нас з проханням пошуку роботи майже не було. Випускників вишів - 631 особа і профтехзакладів 117осіб. Серед безробітних випускників ВУЗів 40% навчались в галузі соціальних наук, бізнесу та права, майже 20% отримали освіту в галузі охорони здоров’я і освіти, 9% - гуманітарії. Серед випускників профтехзакладів майже 40% робітники з інструментом, 42% із сфери торгівлі і послуг», - розповів начальник.

Сергій Сергійович додав, що такий професійний дисбаланс по всій Україні, бо люди обирають топові професії і напрямки вищої освіти. Абітурієнти й не задумуються над тим, як у них в подальшому складеться доля і як вони потім зможуть знайти роботу

Джерело