Урочистість Летичівської Богородиці — Небесної Покровительки Поділля і Волині, як і щороку, зібрала тисячі паломників. Урочисту Месу очолював ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський.

Єпископ Леон радіє, що до санктуарію приходять паломники.

Як повідомлялося, цьогоріч до Летичева прибуло три піших паломництва. Серед них — ювілейне 25 паломництво з Кам’янця-Подільського до Летичева.

«Я пам’ятаю, коли воно проводилось вперше, — каже владика, — і якщо порівнювати кількість учасників, то можна зауважити зростання: зростання побожності, зростання марійної духовності. Взагалі, я вважаю, що Діва Марія особливо добре почуває себе саме в цій частині Європи: в Україні, в Польщі. І тому саме ця частина Європи перебуває під її особливою опікою. Кожного року хтось приходить сюди вперше. А це значить, що естафета марійної духовності передається від старших до молодших, від одного покоління до іншого. Мене радують вірні моєї дієцезії. Коли я дивлюсь на них, як вони приходять до цього санктуарію — я бачу радість на їхніх обличчях. І ця радість змінює світ. Адже Добру Новину про перемогу Ісуса Христа можна проголошувати не тільки словами, але й вчинками. Слова можуть слухати, а можуть і не слухати, але коли за цими словами — життя, конкретні події, вчинки тоді це сприймається зовсім по-іншому. Ось сьогодні, коли ми урочистою процесією йшли вулицями Летичева, на нас дивились люди. Хтось це вже бачив раніше, а хтось побачив вперше. Але, мабуть, ніхто не залишився байдужим. Не можна, отже, допустити, щоб традиція проводити урочисті процесії занепала …»  

Його Преосвященство також сказав, що нинішній розквіт віри і духовності — плід, який принесла «кров мучеників, пролита за віру в часи панування комуністичного режиму». Раніше, завершуючи урочисту св. Месу, владика Леон запросив усіх присутніх на урочисте освячення меморіалу мучеників за віру ХХ ст. в Тиврові, яке 1 вересня нинішнього здійснить Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

«Для того, щоб марійна духовність і далі розвивалась, а значення Летичівського санктуарію в житті Кам’янець-Подільської дієцезії і далі зростало, — сказав Його Преосвященство, — я запросив усіх вірних, прибувати сюди не тільки раз на рік, 6 липня. І в першу чергу я звертаюсь до душ пастирів — адже можливо організувати групу парафіян і приїхати з нею сюди. Сюди можуть приїздити родини, які мають якісь труднощі, якісь проблеми. Можуть приїздити і окремі люди. Двері санктуарію відчинені завжди і для всіх. Взагалі, мені б дуже хотілось, щоб кожна парафія мала встановила собі якусь конкретну дату, щоб здійснювати в цей день своє парафіяльне паломництво до Летичівської Богородиці». 

Єпископ Леон перед уділенням благословення, закликав учасників урочистості щодня молитися Літанією до Найсвятішої Крові Ісуса і Коронкою до Божого Милосердя за мир і припинення війни в нашій країні. «Війна, — сказав він, — потрібна дияволові, тому молімося за мир в усьому світі, в нашій країні, в наших родинах, в наших серцях, і Матінка Божа зупинить війну».

Джерело