Не захищати свою Батьківщину – прирікати себе та своїх близьких на смерть.

Як потрібно ставитися до збройних конфліктів? Чи можливе об’єктивне розуміння і пояснення бойових дій на території України? Саме на ці питання студенти та викладачі КПНУ ім. І. Огієнка мали змогу отримати відповідь на презентації книги «Українсько-російська війна», автором якої є випускник історичного факультету, кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор Тернопільського національного економічного університету Микола Лазарович.

Із вітальним словом виступив Володимир Дубінський, декан історичного факультету, доцент. Він акцентував увагу на найцікавіших моментах біографії Миколи Васильовича, зокрема, яскраво окреслив його студентські роки. Також від імені факультету декан подарував Миколі Лазаровичу збірники, в яких опубліковано наукові праці викладачів та студентів факультету.

Микола Лазарович, презентуючи свою книгу, зазначив: «На сьогодні головним нашим здобутком є те, що ми самостійно вирішуємо свою долю. Але з 2014 року наше життя йде двома потоками: перший – це ті, хто розбудовує державу, пам’ятаючи про національну ідею, а інший потік – ті, кому все байдуже».

Доповідь Миколи Васильовича була змістовною та цікавою, про що свідчить велика кількість запитань у присутніх.

На запитання: «Як нам діяти в ситуації інформаційної війни? Та чи потрібно критикувати владу?» Микола Лазарович відповів: «Звісно, критика повинна бути, але ця критика повинна мати конструктивний зміст. Щодо війни в інформаційному просторі, то загалом, у нас немає іншого шляху, ніж відповідати на фейки правдою. Адже російську інформаційну машину своїми фейками ми не закидаємо. Боротися такими методами неприпустимо, бо коли ми будемо нести в інформаційний простір правду – вона буде об’єктивно сприйнята сприйнята».

Також свої міркування висловив завідувач кафедри всесвітньої історії, професор Валерій Степанков: «У тому, що зараз відбувається в Криму та на Сході, насамперед винні ми. Наша провина полягає в тому, що ми байдужі до того, що відбувається в нашій країні. Я не кажу, що такими є всі, але це загальна тенденція сьогодення».

Стосовно змісту самої книги нам вдалося поспілкуватися з автором. Микола Васильович розповів нам наступне«Взятися за написання книги про російсько-українську війну спонукало прагнення хоча б коротко пояснити причини війни та окреслити основні події війни на Сході: узаконити назву події – війна, а не АТО чи ООС. У книзі викладено короткий огляд російсько-української війни та визначено її головні причини і передумови, ідеологічні засади та наведено чимало прикладів військових ситуацій. Наголошено в книзі й на процесі відродження українського війська, описано його перемоги та поразки. Звертаю увагу також й на роль волонтерського руху в зміцненні обороноздатності нашої країни. Узагальнено в книзі також й особливості і тенденції щодо реакції міжнародної спільноти на порушення територіальної цілісності та суверенітету України, зʼясовано характер політики санкцій щодо РФ. У додатках подано понад десяток інтервʼю автора, вміщених у друкованих та електронних виданнях, про його участь у російсько-українській війні як вояка-добровольця, командира взводу 14-ї ОМБр Збройних сил України. У книзі багато світлин, тож нею можуть послуговуватися історики, викладачі, студенти та всі, хто цікавиться вітчизняною історією.»

Студенти історичного факультету наприкінці презентації вручили Миколі Васильовичу квіти, а після завершення презентації зробили із ним фото на пам’ять.

Джерело