25 січня на інтернет-порталі «Детектор-Медіа» з’явилася публікація про «певне непорозуміння» між місцевою друкованою газетою «Край Кам’янецький» та Кам’янець-Подільською міською радою з приводу відмови з боку останньої в продовжені оренди приміщення в якому перебуває видання.

ПОЗИЦІЯ ПП «МЕДІА-ЦЕНТР «КРАЙ КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ»

Як розповіла «Детектору медіа» головна редакторка газети Надія Єрменчук Кам’янець-Подільська міська рада вимагає звільнити приміщення в якому знаходиться ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький», оскільки договір оренди закінчився влітку ще влітку 2017 р.

 «У нас у червні закінчувалася оренда приміщення і ми звернулися до міської ради ще в травні місяці, щоб вони продовжили договір. У відповідь нам повідомили, що не продовжать, тому що має відбутися реорганізація міської друкарні. Також сказали, що оскільки у нас змінилася форма власності, (ми були комунальне підприємство, а з квітня 2017 року – приватне), вони продовження договору не нададуть», – розказала виданню пані Єрменчук.

За словами головреда, 24 січня вона отримала від Кам’янець-Подільської міської ради лист, у якому зазанчено, що до 31 січня редакція має звільнити приміщення. Крім того, у листі зазначено, що 1 лютого приміщення буде відімкнено від електропостачання.

Головред зазначила, що повторно звернулася до міськради, міського голови Михайла Сімашкевича, а також направила відповідні листи до Державного комітету телебачення і радіомовлення України та до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Відреагували на ситуацію й в Українській асоціації медіабізнесу. Там одразу вступилися за видання зазначивши, що редакція виконала всі вимоги Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Окрім цього в УАМБ попередили, що така позиція міської ради, а саме  ухилення від укладення договору оренди приміщення, в якому на момент реформування розташовувалась редакція друкованого ЗМІ, є протизаконною бездіяльністю органів місцевого самоврядування й звернулися до керівництва Кам’янець-Подільської міської ради з вимогою «негайно вжити заходів для виконання вимог чинного законодавства, зокрема, розглянути пропозицію ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» про укладення договору оренди приміщення на умовах та у відповідності до ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

ПОЗИЦІЯ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Ситуацію яка склалася навколо взаємовідносин між ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» та міською радою погодилася прокоментувати директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Дмитрівна Гурська.

Вона повідомила, що виконком не є засновником ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» й саме тому міська рада не несе ніяких зобов’язань перед виданням відповідно до закону про «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Окрім цього, приміщення в якому знаходиться редакція належить комунальному підприємству «Кам’янець-Подільська міська друкарня» яке на даний час є збитковим й потребує оптимізації. Саме тому було прийнято рішення не продовжувати договір оренди для ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький», оскільки яким буде майбутнє друкарні та самого приміщення наразі ще невідомо.

Що ж стосується попереднього договору оренди, то він був укладений ще у липні 2009 році терміном дії до 18 червня 2012 року. Відповідно до нього «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький» орендувала приміщенням розміром 46,6 кв. м, з розміром орендної плати 5,0 грн за 1 м. кв. (в місяць видання сплачувало 235 грн за приміщення).

Проте, після закінчення терміну дії договору, протягом 2012-2017 років договір просто пролонгувався без погодження із міської радою, що є порушенням законодавства.

Окрім цього, як зазначали у прес-службі Кам’янець-Подільської міської ради протягом 15 років в приміщенні де перебувало видання «Редакція міськрайонної газети «Край Кам’янецький» жодних робіт на покращення майна не проводилося.

ПРИМІЩЕННЯ

Сьогодні будинок де знаходиться комунальне підприємство  «Кам’янець-Подільська міська друкарня», і де орендувала газета «Край Кам’янецький» приміщення (Польський ринок, 18) перебуває в доволі занедбаному стані. Окрім цього, в цій будівлі також знаходиться гуртожиток комунального підприємства.

Проте історія цієї будівлі доволі багата. Зведена будівля була наприкінці XVIII століття, а саме у 1782 р. на місці попередніх споруд.  Близько 10 років, до 1793 року, тут розміщувалася католицька семінарія. Згодом будинок пристосували під губернські установи. Так, на першому поверсі з боку костелу розташовувалася губернська друкарня. Відділ архітектора та земельна комісія містилися із заходу - з боку Францисканської вулиці. На другому поверсі зі сходу та півночі розташовувалося губернське правління на чолі з віце-губернатором. Третій поверх добудували в другій половині ХІХ ст. - над північно-західною, а в 1950-х рр. - над східною частиною будинку.

МОЖЛИВЕ МАЙБУТНЄ

Відповідно до Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації». та Розпорядження Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна» приміщення міської друкарні, враховуючи збитковість комунального підприємства, можливо буде передане на баланс Кам’янець-Подільській дієцезії Римо-католицької церкви, оскільки враховуючи історію зазначеною будівлі в її реставрації та використанні зацікавлена насамперед зазначена релігійна організація.

Що ж стосується майбутнього ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький» то як зазначила Майя Гурська вона сподівається що це питання обов’язково буде врегульовано.

«Є цілий ряд інших об’єктів, інших організацій (де могла би розташуватися редакція газети –Ред.). Тому можна прийняти компромісне рішення, ми готові до співпраці», - зазначила директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська.