Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Пов’язане зображення

Справляння місцевих податків і зборів, а саме, податку на майно (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю), збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та єдиного податку, в місті регламентується рішенням сесії міської ради від 30.06.2015 № 2/86 «Про затвердження Положень про місцеві податки і збори у м. Кам’янці-Подільському» (зі змінами та доповненнями).

Це рішення з послідуючими змінами та доповненнями до нього опубліковано на офіційному веб-сайті Кам’янець-Подільської міської ради (у розділі «Офіційні документи міської ради»), де можна відслідковувати у подальшому й усі наступні зміни.

Визначені цим рішенням сесії міської ради ставки місцевих податків і зборів були чинними протягом 2017 року. В 2017 році рішення щодо змін ставок місцевих податків міською радою не приймались. Отже, вони будуть чинними у 2018 році.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, для прикладу, ставки податку на нерухоме майно у місті визначено розділом 6 Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток 1 до цього рішення).

Ставки податку встановлюються цим Положенням у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (з 01 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 гривні).

Ставки податку на об’єкти житлової нерухомості встановлюються в таких розмірах:

для фізичних осіб (нарахування податку в 2018 році проводиться за 2017 рік):

а) 0,5 відсотка – для квартири/квартир, загальна площа яких не перевищує 120 кв. метрів; або для житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 380 кв. метрів, або для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів (16,00 грн за 1 квадратний метр площі майна);

б) 1 відсоток – для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів; або для житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 380 кв. метрів; або для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів (32,00 грн за 1 квадратний метр площі майна);

для юридичних осіб:

а) 0,5 відсотка – для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 1 відсоток – для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Відповідно до розділу 5 цього Положення передбачаються пільги із сплати податку. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості на 120 кв. метрів;

в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Єдиний податок. На території міста ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлено у розмірі до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2018 року – 1762 грн), а для 2-ї – до 10% від мінімальної заробітної плати (на 01.01.2018 року – 3723 грн). Для 3-ї групи платників фізичних осіб – підприємців згідно із Податковим кодексом України ставка податку встановлена у розмірі 5% від доходу (з ПДВ) або 3% з доходу (без ПДВ).»

Плата за землю. «Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.

Джерело

2ogoloshenya