Кам’янець-Подільський міськрайонний суд звернувся до ВРП щодо критичного недофінансування

Станом на 18 лютого фактична кількість суддів становить 14 осіб, штатним розписом передбачено 16 суддівських посад.

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області щодо критичного недофінансування, зокрема низького рівня оплати праці працівників апарату суду та відсутності коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя, із проханням вжити необхідних заходів для врегулювання ситуації, що склалася.

Про це йдеться на сайті ВРП, пише sud.ua

"Станом на 18 лютого 2021 року фактична кількість суддів становить 14 осіб, штатним розписом передбачено 16 суддівських посад. Повноваження здійснювати правосуддя мають 13 суддів. Згідно з даними Державної судової адміністрації України за 2020 рік у провадженні Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області перебувало 9028 справ і матеріалів, з яких 7932 надійшли у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 610 справ на рік. При цьому в Кам'янець-Подільському районі міста Хмельницького проживає 198251 особа і ці громадяни є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що питання фінансового забезпечення судової влади для держави є надважливим. Адже саме фінансування сфери правосуддя є невід’ємною частиною гарантування незалежного суду.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої влади об’єднати зусилля задля:

відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;

недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової системи;

недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя", — повідомляє ВРП.