Міського голову Кам’янця-Подільського М.Посітко нагородили "фейковим" орденом

Напередодні, 19 січня, на офіційній сторінці у Фейсбук Кам’янець-Подільська міська рада повідомила, що міський голова Михайло Посітко, відповідно до Указу Митрополита Вінницького і Брацлавського, нагороджений "Орденом Святителя Чудотворця Отця Миколая за доброчесне служіння Святій вірі Православній та Україні".

Міського голову Кам’янця-Подільського М.Постіко нагородили "фейковим" орденом

Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота прокоментував цю подію, спростувавши справжність нагороди і назвавши її "неіснуючою", – інформує портал "ХМ-ІНСАЙД".

"Нажаль, Високодостойного міського голову Михайла Посітка хтось ввів в оману. В ПЦУ правом на нагороду орденом має Предстоятель Церкви, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. З його благословення правлячий архієрей (керуючий єпархією) може також вручити орден нагородженому. Правлячим архієреєм ПЦУ на Хмельниччині є митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота, – написав священник. – Нагородження неіснуючою нагородою від Вінницького митрополита виглядає приблизно так, якщо б Хмельницький архієрей нагородив, наприклад, голову міста Івано-Франківська)). Прикро, що подібної нагороди ордена Миколая такого вигляду не існує, як і наградного листа".

blank

Далі митрополит Антоній навів приклад справжнього ордену ПЦУ Святого Миколая Чудотворця.

Міського голову Кам’янця-Подільського М.Постіко нагородили "фейковим" орденом

У відповідь на допис священника міська рада зазначила, що Михайла Посітка запросили на богослужіння та передали цю відзнаку:

"Він її і прийняв без будь-яких упереджень, привітавши людей зі святом. Якщо й дійсно є якісь внутрішні моменти, про це не було відомо".

На що Антоній Махота зауважив, що "протокольна служба повинна відслідковувати такі моменти і допомагати достойному меру уникати таких ситуацій".

Орден Святого Миколи Чудотворця — український орден, заснований УПЦ для вшанування людей за заслуги у відродженні духовності в Україні та за утвердження Помісної Церкви.