У Хмельницькій ОДА шукають власника Бакотського скельного монастиря

Сьогодні, 30 листопада, у Хмельницькій ОДА відбулося засідання робочої групи, присвячене питанню збереження однієї із найвідоміших пам’яток археології та архітектури Хмельниччини – Бакотського скельного монастиря, що розташований на Дністрі в селі Гораївка Кам’янець-Подільського району.

В ОДА вирішили розпочати роботу із збереження монастиря, який є справжньою окрасою Хмельниччини і туристично привабливим об’єктом.

Як зауважила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька, першочерговим завданням є визначення балансоутримувача цього об’єкта, адже без цього неможливо здійснювати фінансування відповідних заходів.

Якраз із визначенням власника історичної пам’ятки Кам’янеччини виникли проблеми. Перетендетів виявилось декілька.

Як пояснили в ОДА, особливістю монастиря, яка ускладнює процес визначення, є те, що він внесений як до реєстру  пам’яток архітектури, так і до реєстру пам’яток археології. Пам’ятки археології є власністю держави, а тому це ставить під питання передачу об’єкта на баланс Староушицької ОТГ, на території якої він розташований, однак як пам’ятка архітектури від може бути переданий на баланс органу місцевого самоврядування. Разом з тим, скельний монастир розташований на території НПП “Подільські Товтри”, а тому можливий варіант передачі його саме національному парку.

Після обговорення усіх юридичних нюансів члени робочої групи вирішили спрямувати до Міністерства культури та інформаційної політики України відповідний лист з проханням надати роз’яснення щодо порядку визначення власника пам’ятки.