Михайло Посітко – новий мер Кам’янця-Подільського: що обіцяє містянам та як став політиком

У другому турі місцевих виборів міським головою кам’янчани обрали Михайла Посітка. Що відомо про місцевого політика? Які передвиборчі обіцянки давав містянам? Як починалася трудова та політична діяльність?

Біографія:

Михайло Посітко народився 21 листопада 1985 року в місті Кам'янець-Подільський. Батько - Володимир Григорович (працював будівельником), мати - Галина Вікторівна (вихователькою дитсадка). З кінця 1990-х батьки - приватні підприємці. Посітко з дружиною Іриною виховують двох доньок Богдану і Софію.

Середню освіту отримав у ЗОШ № 16 в Кам'янці-Подільському.

У 2002—2007 роках навчався у Президентському університеті Міжрегіональної Академії управління персоналом (м. Київ), за спеціальністю «правознавство». Здобув кваліфікацію магістра з правознавства.

2007 — юрист у ТОВ «Інститут державних закупівель».

З 2008 по 2011 рік був фізичною особою-підприємцем.

З 2011 по 2016 рік працював у АТ «УкрСиббанк» фінансовим консультантом, юристом в комунальному підприємстві «Тепло», юрисконсультом в ТОВ «Артемакс-ХХІ» та ТДВ «Адамс».

З квітня 2016 року працював юрисконсультом ПАТ «Гіпсовик».

З 2011 року — член партії "Всеукраїнське об'єднання «Свобода».

2012—2014 роках — помічник-консультант на громадських засадах у народного депутата України від ВО «Свобода» Олександра Мирного.

З липня 2014 року — голова Кам'янець-Подільської міської організації Всеукраїнське об'єднання «Свобода».

2015 — обраний депутатом Кам'янець-Подільської міської ради від ВО «Свобода», де очолив фракцію цієї політичної сили.

2019 — на позачергових парламентських виборах балотувався до ВРУ від Свободи у 193 окрузі. До парламенту не був обраний.

2020 — балотувався на посаду міського голови Кам'янця-Подільського від ВО «Свобода». У першому турі місцевих виборів програв депутату Верховної Ради України VII-VIII скликань Володимиру Мельниченку (Постіко- 35,46% , Мельниченко- 40,47%). За результатами виборів у другому турі обраний міським головою Кам’янця-Подільського, набрав 58,33% (15 404 голосів). Володимир Мельниченко - 41,66% (11 001).

Декларація-2019: чим володіє та де заробляє:

У декларації Михайла Посітка за 2019 рік вказано, що з нерухомого майна у власності депутата лише торгово-офісне приміщення (площа 339,1 кв. м), а також орендує з 2015 року земельну ділянку (350 кв. м). Який зиск Посітко має від згаданого вище торгово-офісного приміщення, в декларації не вказано.

Квартира (80,5 кв. м), в якій проживає сім’я, належить його дружині Ірині. Всі інші об'єкти нерухомості, вказані в декларації, перебувають у власності тещі Марії Семчук. Це – зокрема, земельна ділянка (1665 кв. м).

Не має Посітко і власного транспорту. Єдиним автомобілем cім’ї – легковиком ЗАЗ-Daewoo (2004 року випуску) – володіє дружина. Також у декларації записаний причіп, який є саморобним і належить тестю мера Кам'янця-Подільського.

Доходи Михайла Посітка теж дуже скромні. Адже, новообраний мер Камянця-Подільського ніде не працює, а основне його джерело заробітку – це ВО «Свобода». Так, у 2019 році він отримав 50 076 гривень за основним місцем роботи – у Кам'янець-Подільській міській організації ВО "Свобода". При цьому роком раніше ця сума була ще меншою – 40 953 гривень.

Які ж зміни в місті обіцяє камянчанам новообраний міський голова?

Михайло Посітко обіцяє за рік збільшити міський бюджет Кам’янця-Подільського на 317 мільйонів гривень.

Також новий мер планує капітальний ремонт проспекту Грушевського, закупить 10 нових екологічних комунальних автобусів, створить Агрологістичний центр та Індустріальний парк, побудує 5 нових дитячих садочків в ОТГ.

Ну і звичайно, розвиток туризму. В планах Михайла Посітка перетворити місто на туристично-бальнеологічний курорт-поліс. Смотрицькому каньйону обіцяють екологічно-туристичний розвиток.

Також, після обрання на посаду міського голови Посітко підніме зарплати рядовим працівникам КП «Міськтепловоденергія» та скоротить захмарні зарплати топ-керівникам підприємства.

Також, не залишаться без уваги і села Кам’янеччини: там відремонтують дороги, встановлять дренажні системи, де потрібно відкриють продуктові магазини, покращать освітлення вулиць, облаштують дитячі майданчики та ще багато необхідного для жителів сіл Кам’янець-Подільської ОТГ.

Сподіваємось, новий очільник міста не розчарує кам’янчан та якнайшвидше виконає всі свої обіцянки!