Кам’янецькі сапери пройшли двотижневий курс навчань у Німеччині

До України повернулася група військовослужбовців Центру розмінування Командування Сил підтримки, яка протягом двох тижнів брала участь у спільному з військовослужбовцями Бундесверу навчально-тренувальному курсі.

Про це повідомляє Аrmyinform.

Упродовж багатьох років Центр розмінування Командування Сил підтримки Збройних Сил України розвиває партнерські взаємини з аналогічними військовими центрами провідних країн світу. Одним із важливих напрямків при цьому є обмін досвідом і практична підготовка вітчизняних висококласних спеціалістів за відповідними програмами армій країн-членів НАТО.

Саме з такою метою між фахівцями ЗС України та Бундесверу з питань знешкодження мінно-вибухових пристроїв відбувся двотижневий навчально-тренувальний курс у місті Штеттен-ам-кальтен-Маркт (ФРН). Цей захід став логічним продовженням двостороннього співробітництва між Україною та Німеччиною в означеній сфері, початки якого було закладено ще у 2016 році. Тоді на базі Центру розмінування фахівці з Бундесверу провели перший спільний курс.

− Це вже не перше моє відрядження за кордон, − розповідає інструктор загону спеціальної підготовки Центру розмінування офіцер Микола. – У 2018 році я у складі групи саперів брав участь у міжнародних навчаннях Аrdent Defender 2018, які проводились на канадській військовій базі «Борден», що у місті Міфорд. Тоді наша команда, до речі, посіла перше місце серед одинадцяти. Свого часу також виконував завдання у складі миротворчих сил ООН у Афганістані, де ми, з-поміж іншого, відпрацьовували спроможності працювати спільно із американськими та італійськими військовими. Тому кожне відрядження – це величезний досвід, який ми в подальшому використовуємо як при виконанні завдань згідно своїх штатних посад, так і передаючи отримані знання та навики бойовим побратимам у Центрі розмінування. Наразі ж, окрім підвищення власного професійного рівня, ми отримали ще й неоцінений практичний досвід досягнення взаємосумісності під час виконання завдань у складі міжнаціональних підрозділів.

У цілому, впродовж перебування у німецькому Центрі українські сапери ознайомилися зі спеціальною технікою та обладнанням армії ФРН, пройшли курс спільних стрільб (G-38, P8) та цикл спеціальних навчань.

Варто підкреслити, що під час навчань акцент робився на відпрацювання спроможностей із злагодження дій і спільного вирішення поставлених завдань, що матиме вкрай важливе значення для подальшого поглиблення двостороннього військового співробітництва. І в цьому напрямку ведеться активна робота, зокрема, вже укладено попередню домовленість про проведення у 2021−2022 роках низки спільних українсько-німецьких навчально-тренувальних курсів, причому як на території ФРН, так і в Україні.