Сьогодні в країні відбувається реформа лише базового рівня адміністративно-територіального устрою – шляхом добровільного об'єднання, при закладені стимулів та орієнтирів з боку держави, формуються спроможні громади. Нові громади, видається, ніяк не можуть вписатися в одну систему зі старими районами. І не повинні, адже згідно концепції реформи, буде побудована нова система адмінтерустрою, що включає також трансформацію районів.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ

На сьогоднішній день вже розроблено законопроект "Про порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж районів". 15 травня відбудуться комітетські слухання, де він буде обговорюватися.

Законопроектом передбачається такий алгоритм: якщо більше половини населення району уже входить в об'єднані громади і/або (це вирішуватиметься політичним рішенням) центр району теж є центром об'єднаної громад, то має бути проведене об'єднання (укрупнення) районів, тому що цей район є вже за означенням неспроможним фінансово, кадрово, інфраструктурно виконувати ті повноваження, які на нього покладаються.

Пропонується, що депутати районної ради – тої, яка ліквідовується, перейдуть до районної ради того району, до якого територія ліквідованого району приєднується. І це буде велика рада ДО наступних виборів. Крім того, голова районної ради району, що ліквідовується, стає заступником голови районної ради району, до якого відбувається приєднується. Сама рада як орган ліквідовується, бюджетні зобов'язання переходять до нового району. Майно району переходить до об'єднаних територіальних громад, крім того майна, яке потрібне для виконання спільних повноважень – це майно переходить до укрупненого району.

РЕФОРМУВАННЯ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Директор Хмельницького відокремленого підрозділу Центру місцевого самоврядування Сергій Яцковський розповів, що вже є декілька варіантів укрупнення районів області. Крім того, райдержадміністрації, там, де всю площу району займають тергромади мають ліквідувати. Втім, представництво держави на місцях залишиться.

                                                                                      

«ВЕЛИКИЙ» КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

Як відомо до складу Кам'янець-Подільського госпітального округу входить 4 райони: Чемеровецький, Дунаєвецький, Новоушицький, Кам`янець-Подільський та саме місто. Якщо ж буде прийнято рішення про укрупнення районів саме за варіантом приналежності до госпітальних округів то скоріш за все саме місто Кам’янець-Подільський стане центром великого об’єднаного району.

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ. ОБ'ЄДНАНІ ГРОМАДИ В ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГАХ