Сьогодні 2 квітня, у Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України «Медаллю НАТО за особливі заслуги під час проходження служби» нагороджено інструктора відділення спеціальної підготовки лейтенанта Пилипа Гука.

Як зазначено у нагородному листі, перебуваючи в складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан, лейтенант Пилип Гук дотримувався найкращих традицій Альянсу, демонструючи надзвичайну хоробрість і вагомий внесок при виконанні поставленого завдання, за які він отримав повагу та визнання серед усіх представників Альянсу.

З’ясовуючи деталі нагородження високою відзнакою (до речі, за нашою інформацією подібною нагородою в Україні відзначено лише двох військовослужбовців, які брали участь в миротворчих операціях), встановлено, що лейтенант Пилип Гук відзначився винятковими заслугами під час проходження служби оператором зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) в операції «Рішуча Підтримка» в провінції Герат (Ісламська Республіка Афганістан).

Вранці 23 травня 2017 року лейтенанту Гуку та його групі було поставлено завдання знешкодити замінований автомобіль марки Toyota. Завдання ускладнювало те, що автомобіль знаходився у передмісті населеного пункту, що не дозволяло його знищити на місці виявлення.

Оцінивши ситуацію, лейтенант Гук вирішив використати пристрій із дистанційним керуванням для візуальної перевірки салону автомобіля, під час якої камера зафіксувала 4 ємності жовтого кольору, детонуючий шнур та каністри з пальним між переднім та заднім сидіннями транспортного засобу.

Оскільки пристрій з дистанційним керуванням не зміг отримати доступ всередину автомобіля, офіцер підійшов до транспортного засобу, відчинив його двері та за допомогою спеціального обладнання для дистанційної роботи сапера витягнув небезпечний вантаж з транспортного засобу. Після цього смертельну знахідку було вивезено у безпечне місце та знищено.

Командування НАТО високо оцінило професіоналізм, хоробрість, рішучість і самовіддачу українського офіцера-сапера, який, ризикуючи власним життям, швидко виконав поставлене завдання і убезпечив мирне населення та персонал Навчально-тренувального табору «Захід» від непоправного.