Результат пошуку зображень за запитом "Гроші на смітті – правоохоронці підозрюють у зловживаннях комунальників мера Старокостятинова і фірму-“прокладку”"

Старокостянтинівська місцева прокуратура здійснила виїмку документів у рамках кримінального провадження за ч.3 ст.191 КК України за фактом захоронення твердих побутових відходів, завезених зі Львова на сміттєзвалище Старокоснятинова.

Досудове розслідування з’ясувало, що протягом 2017 року між комунальним підприємством «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», ТОВ «Екостаркон», ТОВ «ДВ Екосвіт» та комунальним підприємством «Львівспецкомунтранс» укладались ряд договорів, предметом яких було завезення та захоронення твердих побутових відходів зі Львова до Старокостянтинівського полігону твердих побутових відходів та здійснювалось перерахування коштів.

Так, 1 вересня між КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» та ТОВ «Екостаркон» укладено договір про виконання послуг, а саме організації робіт з підготовки і проведенню передпроектних досліджень щодо будівництва сміттєпереробного комплексу. 31.05.2017 року між КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» та ТОВ «ДВ-Екосвіт» укладено договір на захоронення твердих побутових відходів.

У клопотаннях до суду прокурор зазначив, що службові особи ТОВ «Екостаркон» та комунального підприємства «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств», за попередньою змовою між собою зловживали своїм службовим становищем, вчинили дії, спрямовані на розтрату коштів, отриманих за захоронення твердих побутових відходів зі Львова.

Суд дозволив прокуратурі вилучити відповідну документацію і надав доступ до банківських рахунків комунального підпримєства і ТОВ «Екостаркон».

Санкція криманільної статті, за якою відбулася виїмка документів, передбачає обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За даними аналітичної системи “Youcontrol”, ТОВ “Екостаркон” зареєстровано 30 вересня 2016 року у Старокостянтинові двома киянами Ігорем Кущинським і Валерієм Мироновим. Директорує у ньому місцевий мешканець Василь Пецух. Як писали ЗМІ, на виборах до Верховної Ради у 2014 році, коли міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук балотувався у депутати, Пецух працював в його виборчому штабі. Мер особисто підтримував його кандидатуру на посаду керівника місцевої райспоживспілки.

Раніше міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук заявляв, що місцевий полігон твердих побутових відходів  розраховує прийняти 12 тис. т сміття зі Львова. Сума виручених коштів мала становити 9 млн. грн.

Джерело