Хвороби серця та кровоносних судин призводять до порушення кровопостачання органів та тканин, що тягне за собою збої у роботі всього організму, погіршення самопочуття, зниження працездатності та рівня життя. Щорічно від таких патологій гине більше 17 мільйонів людей у світі.

Про можливі ознаки проблем із серцем розповідає лікар-кардіолог КНП «Лікувальний діагностично-консультаційний центр» Світлана Олександрівна Личук:

- Небезпека серцево-судинних захворювань у тому, що вони можуть протягом тривалого часу розвиватись безсимптомно. Такі стани не завжди проявляються біллю в ділянці грудей, порушенням серцевого ритму та іншими очевидними ознаками. Часто людина, що відчуває себе доволі добре, вже має серцево-судинну патологію, але не підозрює про це. А якщо прийняти до уваги, що такі захворювання, як артеріальна гіпертензія, стенокардія, інсульт та інфаркт міокарду, постійно молодшають, знання про можливі ознаки таких порушень доволі актуальні. Потрібно знати, які симптоми мають бути приводом до візиту в медзаклад та проведення необхідних обстежень.
Має насторожити періодичний біль за грудиною, шиї а також у нижній щелепі, адже це може бути ознакою стенокардії. Ця хвороба виникає через невідповідність потреби коронарних судин у крові та її реальному надходженні. Головний симптом – напади серцевої болі при фізичній та нервовій напрузі. Неприємні відчуття можуть тривати до 15 хвилин, біль збільшується поступово, але швидко минає після закінчення навантаження. Біль при стенокардії відчувається за грудиною та віддає у ліву руку та плече, нижню щелепу і зуби зліва. Больові відчуття, що виникають періодично при сильній напрузі та проходять у спокої – діагностична ознака недуги.
Треба прислухатись до себе, якщо турбують довготривалі застуди. Люди, у яких є вади серця, кардіопатії переносять сезонні інфекції дуже важко. Такі явища, як висока температура тіла та утруднене дихання, потребують підвищеної необхідності у кисні, тож інтенсивність роботи серця збільшується. У нормі гострі симптоми грипу та ГРВІ турбують людину до 5 днів, а у сердечників вони можуть продовжуватись до 10-ти і більше. Окрім того, ці хворі мають високий ризик розвитку таких ускладнень, як пневмонія, яка у свою чергу може стати причиною серцевих нападів. За даними експертів, більше половини людей, які помирають від грипу у європейських країнах, мають серцево-судинні захворювання.
Храп, ускладнене дихання під час сну та серцева недостатність тісно пов’язані між собою. З однієї сторони встановлено, що апное (затримка дихання) є фактором ризику для розвитку порушень серцевої діяльності. Для людей, у яких періодично відбувається зупинка дихання, ймовірність інфаркту міокарда зростає у тричі. З іншої сторони – наявність нічного храпу говорить про те, що організм відчуває недостачу кисню, можливо, викликаної збоями у роботі серця.
Зниження потенції у чоловіків – один з перших сигналів щодо проблем серцево-судинної системи, оскільки якість ерекції напряму залежить від того, наскільки успішно кров надходить до переферичних судин. За статистикою, біля 60% чоловіків, які звернулись до кардіологів, відмічають, що така делікатна проблема виникла у них задовго до появи болі у грудях, збоїв серцевого ритму та інших ознак хвороб серця.
Кожна з наведених ознак може бути через причини, які не пов’язані з порушенням серцевої діяльності. Однак, якщо зазначені симптоми відмічаються регулярно та доповнюються підвищеною втомою, задишкою, головокружінням - є сенс звернутися до кардіолога. Хвороби серця є хронічними, але ранній початок лікування здебільшого дає можливість пацієнту довго зберігати працездатність та високу якість життя».

Записала Вікторія Гайдамашко.

Джерело.