Вчора в інформаційному просторі з'явилася інформація про звільнення з під-варти ключового свідка в справі катастрофи малазійського Боїнга MH17, т.зв. командира протиповітряної оборони "ДНР" Володимира Цемаха. Бойовика затримали українські спецслужби у кінці червня у Сніжному, що під контролем так званої "ДНР". На День Конституції його доправили до Києва.

Однак вчора, Апеляційний суд Києва випустив терориста під особисте зобов'язання. Можливою причиною такого рішення є затягування обміну в'язнями та полоненими між Україною та Росією. За інформацією російських ЗМІ за включення бойовика до списку на обмін категорично наполягав Кремль.

Цемах розповідає про "Бук"

Новина про звільнення з-під варти важливого свідка у справі збиття малайзійського "Боїнга" рейсу МH17 у небі над Донбасом влітку 2014 року викликала негативну реакцію як в Україні так і на Заході.

Так, зокрема, представники націоналістичної організації "Національний корпус" пікетували будівлю Апеляційного суду Києва. За їх словами звільнення Цемаха є великою геополітичною помилкою України й це рішення вигідне Кремлю та йде в розріз з національними інтересами держави.

 

Акція "Національного корпусу" під будівлею суду Апеляційного суду (05.09.2019) /// Джерело: Веб-сайт "Національний корпус"

Також читайте: "Як відреагували світові ЗМІ на звільнення Цемаха"

А як на новину про звільнення командира протиповітряної оборони "ДНР" Володимира Цемаха відреагували місцеві націоналісти?

Виявилося, що представники кам'янецьких націоналістичних організацій досі утримуються від будь-яких акцій чи навіть коментарів стосовно цієї події. Хоча свого часу керівництво місцевого осередку ВО "Свобода" завжди намагалося саме таким чином звертати на себе увагу.

Так зокрема, місцеві "свободівці" активно підтримувати учасників мітингу 31 серпня 2015 року під Верховною Радою України Сергія Крайняка та Ігоря Гуменюка, яких підозрюють у вчинені теракту.

Хочемо нагадати, що в той день після прийняття в першому читанні змін до Конституції в частині децентралізації біля Верховної ради відбулися масові заворушення. Одним з організаторів мітингу виступила "Свобода". Серед протестувальників були й кам'янецькі активісти Сергій Крайняк та Ігор Гуменюк. Під час протистояння між учасниками акції протесту та силовиками сторони використовували димові шашки, сльозогінний газ, кийки, палиці. Мітингувальники силою відбирали у нацгвардійців захисне екіпірування. Згодом, позаду кордону правоохоронців пролунав вибух.

Масові заворушення під Верховною Радою (31.08.2015)

За версією слідства, гранату кинув боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк. Його затримали по гарячих слідах. Пізніше був затриманий його друг, боєць добровольчого батальйону "Карпатська Січ" Сергій Крайняк. За версією прокуратури, Крайняк запалив димову шашку, щоб допомогти Гуменюку здійснити вибух під парламентом і втекти.

 

Агітаційний банер ВО "Свобода" (червоним обведені Сергй Крайняк (зліва) Ігор Гуменюк (справа)

В результаті зіткнень і кинутої в правоохоронців гранати на місці загинув один солдат строкової служби Нацгвардії України, пізніше в госпіталях померли троє гвардійців, які отримали тяжкі поранення. В результаті події було госпіталізовано 141 людину, з них 131 - міліціонери та гвардійці.

Наразі Сергй Крайняк та Ігор Гуменюк продовжують перебувати на лаві підсудних. За цей час відбулося близько 60 судових засідань у Шевченківському суді, але остаточного вироку й досі немає.

Попри докази причетності цих осіб до вчинення злочину під будівлею Верховної Ради України Кам'янець-Подільський осередок активно підтримував їх. Так 20 лютого 2016 року в Кам'янці-Подільському пройшла акція на їх підтримку.

Акція місцевого осередку ВО "Свобода" в Кам'янці-Подільському (20.02.2016) /// Джерело: "20 звилин"

У зв'язку із цим виникає логічне запитання: Чому на таку резонансну новину, як звільнення командира протиповітряної оборони "ДНР" Володимира Цемаха місцеві "Свободівці" ніяк не реагують? І це навіть всупереч тому, що "Національний корпус", з яким ВО "Свобода" йшла єдиним списком до парламенту, одразу негативно відреагував на рішення Апеляційного суду Києва.

Відповідь на наш погляд надзвичайно проста.

Зважаючи на прихильність людей та високий рейтинг до партії "Слуга народу" та нині чинного Президента Володимира Зеленського (адже зрозуміло, що звільнення Цемаха це насамперед політичне, а не юридичне рішення) місцеві "свободівці" вирішили утриматись від будь-яких дій, та акцій, щоб не накликати на себе велику кількість критики від прихильників "Зе".

Така позиція окремий раз доводить, що представники місцевого осередку ВО "Свобода" свої власні, особисті цілі ставлять набагато вище державних, а партійні прапори та лозунги є лише ширмою, прикриваючись якою, вони намагаються здобути владу.